(19.2.2019.) Liverpool FC 0:0 FC Bayern München

Podforum za utakmice Bayerna u Ligi Prvaka u sezoni 2018-19

(19.2.2019.) Liverpool FC 0:0 FC Bayern München

PostPostao/la cruz » 11 vel 2019, 08:45

Slika

1/8 finala Lige Prvaka, 1. utakmica
Utorak 19.2. u 21:00 sati
Anfield, Liverpool
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

Re: (19.2.2019.) Liverpool FC -:- FC Bayern München

PostPostao/la cruz » 11 vel 2019, 08:50

anton 1983 napisao:Sad vidio da je Poolu sljedeca tekam Bayern, imaju 10 dana odmora, wtf?

Da jbt, zadnju igrali 9.2. Pošto nema reprezentacijske stanke nije mi ovo skroz jasno...
Mogu komotno na mini pripreme.
Ovo smatram plusom za njih. Bolje je naravno biti u natjecateljskom ritmu ali sumnjam da će ih ova pauza izbaciti iz nekog ritma, ta forma im je prilično pala lately...
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 11 vel 2019, 12:11

To prolazimo....
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la melodyne » 11 vel 2019, 15:03

Prolazimo! :avogp1:
melodyne
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 11 vel 2019, 15:08

Zašto ste uvjereni da prolazimo?
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la ivan » 11 vel 2019, 15:50

cruz napisao:Zašto ste uvjereni da prolazimo?

Ne znaju jadni od očaja šta drugo da rade :D
Mislim da su nam šanse izrazito tanke jer bi zahtijevalo neku iznenađujuće dobru formu i taktičku postavu Kovača... Opet s druge strane u onoj tekmi protiv Dortmunda jesmo iznenadili puno boljom igrom nego u ostalim utakmicama u to vrijeme. Ali Liverpool je drugačija zvijerka
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 11 vel 2019, 15:54

cruz napisao:Zašto ste uvjereni da prolazimo?

Iznenađenja su uvijek moguća, ali neka realnost je 65% - 35% u Liverpoolovu korist.

Sad jedino ak James poludi i strga nogomet pa svi :shock:

Tek na dan tekme ćemo znat kaj nam želu-DAC govori!
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 11 vel 2019, 16:07

Ovakve partije protiv ovakvog protivnika zahtjevaju hardcore jebenu taktiku i bez pravljenja greški.

Greške koje pravi momčad, posebno obrana, kroz maltene cijelu sezonu - su razlog zašto nisam optimističan.

Ako momčad odazove HÖCHSTLEISTUNG u obe tekme - e onda možemo proći.

Još Liverpool ima masu odmora (od 9.2. do 19.2. bez utakmice, samo karantena)
Dok Bayern ima gostujuću utakmicu 15.2. pa opet putovanje 18.2.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la effe__sa » 11 vel 2019, 20:13

cruz napisao:Ovakve partije protiv ovakvog protivnika zahtjevaju hardcore jebenu taktiku i bez pravljenja greški.

Pa mislim da protiv Liverpoola i ne treba neka posebna taktika (uslovno rečeno). :D Zapravno kod Kloppa uvijek znaš kako igra: trka (do besvijesti), zalaganje, navali na protivnika, pritisni, svo vrijeme pritisak...Znači Klopp je dobar trener, ima dobru strategiju, zna napalit dobro ekipu, dobro moderira stvari, ali on nije neki taktičar (pragmatični je trener). Taktikom se naravno više bave drugi poput Tuchela, Pepa i slično. Ali ovo nije osporavanje Kloppa, čak često znam tu jednostavnost i cijeniti, ali činjenica je da znaš kako on postavlja ekipu i nema tu nekih iznenađenja.
Znači u ovom duelu će proći ekipa koja bude više željela pobjedu, koja pokaže veće zalaganje i borbu, a naravno da tu treba i pameti.

Nekako smo mi iskusniji, to nam je prednost i definitivno stojim kod toga da kada se pogledaju kompletni kadrovi da je kvalitet na našoj strani.
Druga je stvar što mi djelujemo blijeđe, ove sezone u odnosu na prethodne. Liverpool nekako djeluje svježije, na momente kao da pršti. Ali isto tako fizička sprema naše ekipe je dobra, imamo igrače koji se mogu nositi u duelima. Trebamo im mudro spustiti loptu (u određenim momentima), a kada im damo loptu onda je bitno stajati dobro pozada. Treba Liverpoolu dati loptu i dovest ga do toga da ne zna šta će s njom. A nisu oni baš ekipa koja s posjedom mogu razvlačiti protivnika.

cruz napisao:Greške koje pravi momčad, posebno obrana, kroz maltene cijelu sezonu - su razlog zašto nisam optimističan.

E sada naravno dolazimo do te strane koja nas i može činiti pesimističnim. Odbrana pravi greške koje mogu biti fatalne i rijetko su nam se dešavale baš ovakve...A još je Bayernu svojevremeno odbrana bila temelj uspjeha. Nekako na prvu bi se reklo da ćemo sigurno primiti 2 pogotka, a ako se i desi taj scenario prednost je što ćemo zabiti bar 1. Onakvoj Liverpoolovoj odbrani mora naša sjajna ofanziva biti sposobna uvaljati po koji gol. U gostima najmanje 1, kući vjerovatno i više. Ali što da ne i u gostima 2 ili više.

Isto tako, uvijek naša ekipa odigra u LP čak za nijansu još bolje nego što to pokazuje u prvenstvenim utakmicama, tako da i to je razlog za optimizam.

Često se ovdje govori, kao ekipa nije u formi, to zapravo više i nije istina, kriza forme je prošla, ekipa naprijed igra sjajno (zamjerka je da mora biti još bolja realizacija šansi, ako budemo fulali neke šanse kao protiv Schalkea, protiv Liverpoola pušimo), ali mi nemamo tu stabilnost nazad. Problem je što skoro svaki naš stoper napravi bar po jednu grešku, Suele svakako najmanje, Hummels se ko nešto stabilizovao, a vidjet ćemo da li se Boa može imalo stabilizovati.
A kada ti igraju Goretzka, Thiago i James onda su oni ipak sva trojica dosta orijentisani prema naprijed, iako Goretzka dosta radi nazad, donekle i Thiago, ali ipak nemaš tada pravog čistača pred odbranom. Nekako zato u gostima kod Liverpoola će se možda morati krenuti s Javijem, da se proba malo to čistiti pred odbranom i malo unijeti stabilnosti, u suprotnom kod naprijed nabrojanog trija će morati doći do dodatne promjene u orijentaciji i razmišljanju na terenu. Jednostavno morat će dvojica od njih trojice značajnije još raditi prema nazad.

Taktički faulovi u prostoru daljem od našeg šesnaesterca nedostaju i to se mora primjeniti protiv Liverpoola. Mora se rizikovati da eventualno i dvojica naših igrača dobiju i neki raniji žuti karton. Mi se moramo malo potući s Liverpoolom, inače nećemo imati šanse.

S nekakvim normalnim pristupom igri, kao npr protiv Eintrachta, Benfice ili slično, uz određenu nadogradnju i sitna poboljšanja, mi možemo proći Liverpool i imamo realne šanse. Ali opet tanka je nit kod nas ove sezone između uspjeha i neuspjeha. Ne daj Bože neke one crne faze iz ove sezone, u tom slučaju bi potonuli.

Bitno je i da Thiago konačno i jednu bitnu utakmicu LP odigra na visokom nivou. On još nije imao tu neku top partiju za nas u LP. Igra evo cijelu sezonu sjajno, daj sada neka odigra kako treba i ovaj dvomeč. Nemoj mi onih nekakvih čudnih lutajućih pasova i onih nekakvih čudnih nabijanja lopte kao protiv Reala prošle sezone. A i Lewa u LP može još puno više u velikim utakmicama, nego što je to sada pokazao. A isto do sad igra sjajnu sezonu. Te stvari se ovdje nekad ne žele priznati, ovdje se ko na ploči samo ponavlja priča o Mulleru i slično. Zato je forum i prop'a. Nema tu više ni nekog motiva za pisanje, kada su razmišljanja jako čudna...

Znači daj da mi vidimo ove što ih uzdižemo u zadnje vrijeme na pravom djelu i u pravoj utakmici LP.

Igrači poput Mullera, Boatenga, Neuera su nama pokazali šta mogu u LP i velikim takmičenjima. Daj neka i ovi drugi, kada već sada imaju priliku i kada na njihov račun su stalni hvalospjevi, daj da sada vidimo njih da postanu pravi heroji. A nemoj da poslije za te druge tražimo izgovore. Sviju treba podjednako posmatrati... ;)
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la ivan » 11 vel 2019, 21:19

Bravo effe svašta si dobroga napisao. Samo se ne slažem s ovim za Martineza. Pogledaj prošlu godinu uzvrat u Minhenu protiv PSG-a tko je igrao u veznom redu. Možda je tako nešto potrebno...
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 12 vel 2019, 09:01

effe__sa napisao:
cruz napisao:Ovakve partije protiv ovakvog protivnika zahtjevaju hardcore jebenu taktiku i bez pravljenja greški.

Pa mislim da protiv Liverpoola i ne treba neka posebna taktika (uslovno rečeno). :D Zapravno kod Kloppa uvijek znaš kako igra: trka (do besvijesti), zalaganje, navali na protivnika, pritisni, svo vrijeme pritisak...Znači Klopp je dobar trener, ima dobru strategiju, zna napalit dobro ekipu, dobro moderira stvari, ali on nije neki taktičar (pragmatični je trener). Taktikom se naravno više bave drugi poput Tuchela, Pepa i slično. Ali ovo nije osporavanje Kloppa, čak često znam tu jednostavnost i cijeniti, ali činjenica je da znaš kako on postavlja ekipu i nema tu nekih iznenađenja.
Znači u ovom duelu će proći ekipa koja bude više željela pobjedu, koja pokaže veće zalaganje i borbu, a naravno da tu treba i pameti.

Hah pa upravo zato i govorim ;) poznavajući njegov nogomet treba se odigrati zrelo i požrtvovano, jer protiv Kloppa ne prolaze baš lako ekipe koje koje nisu taktički spremne za njihov powerfussball, to zahtjeva posebnu prilagodbu.
no dobro, razumijemo se uglavnom.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 12 vel 2019, 11:30

Ono što se sigurno može reći je da su nam sada šanse veće nego prilikom izvlačenja. Tada smo još bili u teškom knock downu, a Pool je izgledao nepobijedivo. Sada što se više bliži tekma mi ipak bolje izgledamo, jedino što smrdi je taj poraz od Kusena, ali i Pool djeluje ranjivo i nisu u zadnje vrijeme u nekoj uber mega formi iako su zadnju tekmu dobili 3:0.

Mi sada sve drugačije gledamo jer smo nezadovoljni, no glavni je problem perspektive gledanja taj što BvB ima 5 bodova prednosti pa je svaki naš kiks "katastrofa", pogotovo ako si u toj utakmici vodio, a ipak mi smo smanjili zaostatak...

Vidi se neki napredak, no bole pogreške kada se naprave i budu kažnjene - gadi mi se kada Kimmich mora u vezni reda a Rafinha na beka, a na raspolaganju postoje drugi vezni igrači.

Treba ipak reći da nam sa Neuer nije na golu, dal će biti spreman pitanje je i odgovor i u kakvoj će biti formi.

Predaja naravno nije opcija, ali se nekako u podsvjesti pribojavamo " a šta ako nas razbiju", jer nam je nakon jako puno godina taj scenarija ZAMISLIV i zbog toga postoji velika doza pesimizma.

No dobro je da smo dobili ono što sam ja htio - Pool sada iako je tekmu manje odigrao, drugi na tablici i znam da ih to muči. isto tako samo par dana nakon toga oni igraju protiv MUTD-a - sve su to stvari koje uljevaju nadu.

S druge strane da bi se dobile tekme ove razine mora se odigrati savršeno - no to nije ništa novo niti floskula, jer te tekme se uvijek odigraju savršeno kada ih se dobije. Najbitnije je da od ovog rostera Kovač ima na raspolaganju baš ono što oće i što više igrača! Ja bi htio da mi imamo Mullera na raspolaganju kao joker sedmicu za dom, ali zbog straha da se igra neki sustav u kojem je Muller u prvih 11 mi je draže što ga nema u kadru.

Dal ćemo mi preuzeti inicijativu ili oni to je stvarno teško predvidjeti . protiv pravog bunkera kad imaš loptu uvijek je teško, no ono što sam ziher je to da ovog puta momčad sa loptom ne bi trebala ići preko 60% nego tu negdje - neočekujem da ćemo mi protiv Poola imati 70-30 omjer niti obrnuto.

Cijela filozofija Liverpoola iako na papiru imaju strašna krila je forsiranje sredine, sredina, sredina, sredina i sad ako će igrati Thiago, James i Leon nisam baš ziher da je u toj konstataciji baš najpametnija odluka dati nijima loptu, pogotovo ne na Anfieldu!

Ova zadnja postava koja je igrala - Sule sim tam je sigurno barem na papiru dovoljno jaka da se može nositi s Poolom, a kao što je effe reko, mi znamo u LP prejebeno odigrati, pa se nadam da će i sada biti tako.

Kolko god bio negativan i pesimističan, znam da kada dođe dan tekme da će se sve to drugačije gledati...

Isto tako trebalo bi biti pozitivno što mi igramo u petak i mislim da je imperativ tu tekmu u gostima protiv Augsburga pobijediti.

E da i effe je reko "žuti karton", dok si ja brijem da će u ovom duel i / ili kod nas crveni karton biti neizbježan!
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 13 vel 2019, 12:08

Klopp ima veliki problem s obranom:
Van Dijk ne igra zbog kartona,
Lovren se vjerojatno neće stići oporavit,
Joe Gomez dugoročno ozljeđen.

Igrat će Joel Matip i vjerojatno Fabinho.

očekujem ovakvu postavu (eventualno milner umjesto nekoga)

Slika

______

cruz napisao:
anton 1983 napisao:Sad vidio da je Poolu sljedeca tekam Bayern, imaju 10 dana odmora, wtf?

Da jbt, zadnju igrali 9.2. Pošto nema reprezentacijske stanke nije mi ovo skroz jasno...
Mogu komotno na mini pripreme.

i otišli s na pripreme, u španjolsku. Očekivano.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 13 vel 2019, 12:14

S tim da je Matip propo. Ni to lose...
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 13 vel 2019, 12:24

anton 1983 napisao:S tim da je Matip propo. Ni to lose...

Kad se susretneš s ovakvom obranom onda bi skoro poželio da je Müller tu :lol:
(ali onaj ludi Müller iz madih dana)

James, this shall be your day! 8-)
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

Sljedeće

Vrati se na: Liga Prvaka 2018-19