Momčad i sve vezano uz ekipu - 2018/19

Sve vezano uz Bayern što nije obuhvaćeno forumima gore...

Re: Momčad i sve vezano uz ekipu - 2018/19

PostPostao/la FCB_general » 03 stu 2018, 11:10

Image

Sve je stvar novaca i dogovora žele li ili ne, nogomet je odavno propao kad su tadašnji G-14 klubovi još prije 14 godina prijetili Fifi zbog pokušaja slabije verzije ukidanja Bosmana(6+5 spram prijašnjih 8+3) predstaviti u europskim ligama i klubovima kako bi se zaustavila tada preočita rastuća nejednakost klubova u svakom pogledu.

Zamislite da se išlo osim ove slabe i nikakve zabrane transfera igrača mlađih od 18 godina u mnogim zemljama na razini Uefe išlo uvesti zabranu transfera izvan nacionalnih liga do 22. godine kakva bi tek pobuna i ideje zaobilaženja pravila došle gdje bi se doslovno mlade igrače vrbovalo u tajnosti i zazivao raskid ugovora koje bi sami mladi igrači nakon svoje želje i uplata velikih klubova za te 'mizerije' platili raskid i otišli kao slobodni... Za sve bi oni našli rješenje jer ništa ne žele platiti i dijeliti već sve džaba iz za zanemarivi sitniš uzeti i pretvoriti u giga profit i trofeje.

Prvenstva već preko 10 godina su izgubila na zanimljivosti osim kad se pojave 2-3 sezone u top 5 liga gdje bila nekakva mrtva utrka, a to je više bljesak ili senzacija nego nešto što će postati normala, LP zadnjih 8 godina ima stalne pretplatnike u četvrtfinalu i polufinalu.

Pitanje je samo tko hoće ostati vjeran onome starome što bude propalo ili izgubilo na značaju ako elitni klubovi napuste svoje nacionalne lige i euro kupove.

Najvažnije da oni uberu ogromnu lovu i po članku na Spiegelu i AS-u pišu kako bi to sve trebalo izorganizirati, u Španjolskoj sjedište staviti(zašto me to nimalo ne čudi :mrgreen: ) i TV prava uz transfer politike.

Ovakvih sranja i perverzija nema po Europi ni u košarci i rukometu što ne čudi jer tu nema takve love, ali barem se pronalaze u sportskom smislu neke ideje i rješenja da bi određene zemlje dobile na zanimljivosti i konkurentnosti kroz formiranje regionalnih liga uz postojeće domaće lige i euro kupovi.

Nogomet kakav smo poznavali do Eura 2004. ili najkasnije do Svjetskog 2006. više ne postoji. Od 1995. do 2006. se već dobrano nejednakost razvila, a poslije je uzela svemirske proporcije.

Čak se pokušava svim silama uništiti posljednje vrijedno preostalo a to je reprezentativni nogomet - Euro i SP.
"... ča je život vengo fantažija..."
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la effe__sa » 03 stu 2018, 12:31

Ovakva Superliga je neizbježna u budućnosti. S tim da će nacionalne lige vjerovatno ostati, kakve - takve, a UEFA-ina takmičenja će faktički propasti ili jako izgubiti na značaju, jer će tu SUPERLIGA pobijediti. Pa ćemo imati sličnu situaciju kao u košarci, gdje su takmičenja pod okriljem FIBA-e slabija od ovih vamo takmičenja koja zapravo klubovi organiziraju.
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la cruz » 03 stu 2018, 13:12

Kad pročitam “nogomet je odavno propao” :roll:
Zapravo, nogomet nikad nije bio jači i praćeniji.

Neki misle da nogomet mora ostati kakav je nekada davno bio.
Hvala Bogu da se nogomet unaprijeđuje kako s novim pravilima (uvođenje zaleđa, golman ne smije rukom dirnuti povratnu, VAR, pooštravanje kazni za faulove) tako i u financijskom smislu (veliki kapital, veliki mediji, velika marketinška platforma, veliki interes tekstilne industrije, veliki interes za branšu video igara, izgradnja velikih stadiona, sportskih kompleksa, infrastrukture, potiče razvoj gospodarstva svih zemalja di nogomet uživa veliku popularnost, veliki prihodi država od poreza, veliki priljev novca sa svih strana itd.)

Takvi ljudi vole tu neku nepostojeću romantiku i smeta im sto se svijet mijenja. No.... Njihovu potrebu za stagnacijom treba samo zanemariti.

Nogomet današnjice ima, kao i svaka branša biznisa sve negativne osobine. Ali nogomet je brutalan biznis vrijedan x milijardi u Europi. Nogomet je sport, a sport je ENTERTAINMENT. Cirkus.

Netko će reći da se nogomet sve više udaljava od prosječnog gledatelja. :lol: zašto ljudi onda gledaju multimilijunske filmove i serije, koje takoder nemaju veze s realnošću?!
Zato što ljudi imaju potrebu za entertainmentom. Najbolji glumci i pjevači i atlete (dakle svi zabavljači) su plaćeni s novcem kakvog prosječan čovjek ne može ni sanjati.
Kažu “igrači su preplaćeni”. Ali u svim ogromnim firmama se prema odgovornosti plaća. Zar ne? A kod nogometa je da ta firma ima 50-60 ljudi pod ugovorom a rade stotine milijuna prometa, imaju masu suvlasnika i dioničara. Normalno da je tih 15-20 najodgovornijih plaćeno s vise milijuna netto godišnje. A malo je vrhunskih igrača stoga im može biti da traže ogromne novce jer: 1) em su u takvoj poziciji da nema puno vrhunskih igrača i 2) ima tko će te velike zahtjeve i platiti. Dakle, tržište dirigira. Salary cap? Solidna ideja ali lako ju zaobići, kao i smiješni FFP.
Neki dan sam čuo nevjericu kako je Sancho dobio ugovor od 3 mil godišnje, a 18 mu godina. A čuj, takva je branša, ko je tebi branio da se baviš nogometom? Dortmund ne pravi glupost nego investiraju u svoju budućnost, jer em mogu a em je realno da ce od njega zaraditi u bliskoj budućnosti na desetke puta više.

E sad, zašto da žugamo na nogomet i nogometaše?
Zašto nitko ne žuga na NBA? Dapače, svi vole pratiti i obožavaju lebrona, stepha i ostale. Na njihovom tržištu od 330 milijuna ljudi postoji samo jedna mega košarkaška liga. Nikome nije problem. A kad se u Europi priča o mega ligi s 15-20 top klubova na tržištu od 350 milijuna ljudi onda odma stižu dežurni romantičari.

Business je business. A nogomet je atraktivan i stabilan business u stalnom rastu u kojeg milijarderi ulažu svoj novac. Milijarderi ulažu samo u stabilne industrije s velikom cashflowom. Plus preko nogometa se pere dosta novca Pa je još atraktivniji. A od nogometa žive brojne druge industrije.

Da se vratim na superligu: moja prva reakcija je bila negativnija - jer je to prirodna reakcija uoči rasta i velikih promjena. Ali ta superliga je neizbježna i kad tad će doći do nje. Podržavam ju jer dolazimo do trenutka kada u svim ligama imate 2-3 kluba koji gaze, sve osvajaju. Koja je onda bit toga?
Superliga bi bila mjesto di najjači igraju za najveću nagradu, s tim da bi pothitno uveo da 3 do 4 kluba ispadaju i da se da prilika drugima da ne samo uđu u tu elitnu skupinu nego da tu i opstanu. To bi dalo i domaćim ligama draž, gdje prvak države ima mogućnost doći u elitni krug. A ne kao danas da u ligu “prvaka” igraju 5 klubova iz jedne zemlje.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la FCB_general » 03 stu 2018, 15:25

Koji si ti lik Cruz, haha. :haha: Drugi odgovor osim svoje struke nisi ni mogao ponuditi.

Sportske brojke si izignorirao u potpunosti i bacio to tek u "romantiku". :hehe: :haha: Kud je Tesla u konačnici dao sve ono što je dao da imamo, danas bi nosili svijeće ili na svakih 50 kilometara imali Edisonova postrojenja pa bi srali u drugačije WC školjke.

Ono što ti zoveš nogometom, ja zovem čistim biznisom, žešćim kriminalom, cirkusom, perverzijom, a najmanje sportom.

Jedino što se "unaprijedilo" je visoka cijena karata, dresova i svega ostaloga, a to je navijačima, gledateljima, romantičarima i "romantičarima" polagano postaje SF i luksuz, a konstantno se priča druga priča.
Sve je prepuno 'napretka' zadnjih 28 godina u svijetu koju tvoja branša oblikuje, a iza toga što se skriva... trebalo bi u stvarnosti pobacati toliko atomskih da na kraju ostane života samo u oceanima, pa ćemo vidjeti hoće li itko 'cirkusirati' bilo što više. :lol:

Već 8-9 godina zazivam tu European Dream Ligu da se konačno naprave torovi i nova pravila izdefiniraju, pa da vidimo na čemu su to točno gledatelji, navijači, ultrasi i "navijači".

Nacionalne lige i klubovi bi konačno mogli prodisali bez obzira kakva cijena toga bila, ali bi disali zajedno sa svojim euro kupovima pa bili u rangu HNL-a.

Ovom dobrano dosadnom sranju treba konačno stati na kraj.

Tada ćemo moj prijatelj Effe i ja moći užvati u nogošu, a ne da sam mu ja 'negativan'! :D :lol: ;)
"... ča je život vengo fantažija..."
FCB_general
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 06 stu 2018, 10:54

Izgleda da nam se wenger ide u milan
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la melodyne » 06 stu 2018, 17:05

https://www.tz.de/sport/fc-bayern/fc-ba ... 17128.html

Kingsley Coman ce mozda biti fit do kraja novembra!
melodyne
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 06 stu 2018, 21:54

melodyne napisao:https://www.tz.de/sport/fc-bayern/fc-bayern-kingsley-coman-vor-rueckkehr-ins-lauftraining-zr-10517128.html

Kingsley Coman ce mozda biti fit do kraja novembra!

Super on I Mali Davies svjeze pojave u klubu...
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la doro » 12 stu 2018, 10:07

Nakon tekme ribery napal nekog francuskog novinara s Kojim je Inace OK I zasamaro ga jer mu se nisu svidjele kritike il u prevodu istina dok Boateng potrgo Neka vrata u svlacioni Uz psovke...dalje Hummels Reko da je bio prehladjen I da Zato napravio greske al trener Kao htio da igra pod mus Koje lazi!!!
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la cruz » 12 stu 2018, 11:06

FC Hollywood na najbolji način :lol:

Ajde, izdržat ćemo ovu sezonu nekako. Šteta što na zimu nećemo dovoditi pojačanja, posebno u obrani.
Mislio sam napisat i na krilima, ali vraća se Coman i eto taj teenager stiže iako je prerano od njega očekivati ajnšlag
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 12 stu 2018, 11:16

Ovo mi je najjace govno. Kazu James nije igro jer je zakasnio na trening. Onda UH to demantira i kaze da je to laz i da je James bio ozlijeden pa da se nije s njim riskiralo. E sad ili UH laze il je NK teski idiot pa stavlja ozlijedenog igraca na klupu koji mu ne moze igrat. Sad ce neki pitat pa koga da stavi? Pa ako je mogo staviti klinca Willa, onda je mogo jos jednog kaj ne?
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 12 stu 2018, 12:44

Ma ne bi trener postavio Hummelsa da je ovaj reko prije tekme da ne može igrat.
Hummels je ispao teška pizda jer je svoj los nastup pravdao s... prehladom!

Effenberg je to dobro komentirao:

Hummels s time kukavički prebacuje svoju krivnju na trenera i uopće ga nije stid pred suigračima
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 12 stu 2018, 12:49

Ja celo vreme govorim da mi krivog stopera prodajemo...
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 12 stu 2018, 12:59

anton 1983 napisao:Ja celo vreme govorim da mi krivog stopera prodajemo...

pa moram se složit, s obzirom da Hummels od početka sezone izgleda totalno...fali mi riječ... ajde recimo: totalno neprisutan

Njegove greške protiv dortmunda znače jedno od ovoga:
totalno je opao
ili
bojkotira trenera namjernim greškama (mislim suludo je ovo pisati, ali počeo sam sumnjati s obzirom kako je očajan)

Nešto od toga jest, ali šta god bilo - ne zaslužuje predstavljat Bayern ako će tako nastaviti.

Uz tu nekoncentraciju/bojkotiranje još je užasno spor. A top ekipe takve igrače jednostavno jedu.
Njegove prednosti su nogometno znanje, skok igra i killer pasovi, ali to više ne pokazuje s obzirom kolika je šupljina postao.

I Löw je pogrešnog štopera zanemario za slijedeće tekme reprezentacije. Hummels je totalno opao, više od Boatenga.
Slično kao i Müller koji evo JOŠ jednu godinu živi od starog kredibiliteta a ništa ne pridonosi ni za klub ni za repku.
Pitam se do kada više?
...Alaba također
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 12 stu 2018, 18:29

Slazem se I za Hummelsa koji mi se najvise zamjerio Ne radi losih igra samo nego jos sere I kenja javno a pocel I lagat Takodjer I za Alabu I Mullera Kojima bi smanjil placu I Stavil na klupu...
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

Prethodni

Vrati se na: Općenito o Bayernu