Transferi i špekulacije o ODLASCIMA igrača!!!

Dolasci, odlasci, špekulacije...

Re: Transferi i špekulacije o ODLASCIMA igrača!!!

PostPostao/la doro » 01 ruj 2018, 18:30

Ja bi dodao Jos I Martineza za odlazak,Renato nebu proc dok veterani su ziher za odlazak(Rib,Rob,Rafihna I Boateng).
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la anton 1983 » 02 ruj 2018, 08:14

ivan napisao:Pa po tebi cruz iduće godine pola ekipe odlazi :lol: Zašto sad Thiago i Tolisso? Zašto misliš da ćemo se riješit Sanchesa? Ja baš imam dojam da će proigrat odnosno da će moć bit barem rezerva, a to mu je put prema prvoj postavi

Pitaj se Ivane di, kad i kako će Renato explodirati?

Opet smo ušli u žrvanj "krivo posloženog kadra". Tak smo i prošle godine ušli u sezonu s 18 igrača s krivo posloženim kadrom...

Ajmo po redu.

Prošle godine sam čini mi se dori objašnjavao nakon transfera Suleta da 4.štopera te klase nemreju funkcionirati i da jedan će na kraju sezone proč jer "ne bu igro dovoljno". Naravno sezona je nanovo izmješala karte, promijenila nam trenera gdje su se dogodile dvije stvari - jedan štoper je promoviran u veznog igrača, tako da su ova trojica imala više vremena za igru s tim da se otvorilo mjesto u veznom redu jer smo bez Thiaga odigrali maltene cijelu sezonu te se tako poklopilo da su svi dobili "zadovoljavajuću minutažu". Na kraju ispada da to sve nije dovoljno i opet se prodavalo Boatenga, ali mislim da je to zbog drugih stvari, makar neku uber minutažu nije imao (bilo je tu ozlijeda..).

Znači planski krivo, ali poklapanje - dolazak novog trenera, dugoročna ozlijeda veznog igrača, prebacivanje štopera u vezu napravila je to da nije bilo "nezadovoljnih štopera".

Mi ove godine imamo isti broj veznih igrača kao i prošle:

Prošla:

Rudy, Vidal, Martinez, James, Thiago, Tolisso, Muller

Ova:

Leon, Renato, Martinez, James, Thiago, Tolisso, Muller

Iz toga je proizašlo da je Rudy nezadovoljan kaj nije igro dovoljno - ove godine mi niti nemamo nekog trulog igrača poput Rudya, što znači da ziher jedan ne bu igro dovoljno i htio bu proč :D U ovom trenutku iako se to ne vidi Renato je višak igrač u ovoj sezoni - nepotreban. Jedino kad ne bi bio, je da je Martinez zagarantirani član prvih 11 na zadnjem veznom, a Renato mu direktna zamjena, znači uvijek se igra s pravom šesticom, ali tada je višak Tolisso.

Još "gora" okolnost za vezne igrače s obzirom na prošlu je ta da smo tada stratali s Jamesom kao nekim ko će igrati lijevo krilo i imalo smo samo 3 prava krila, a ove godine maknuli smo obrambenog igrača, a doveli špicu (nismo ju imali na početku prošle sezone) i krilo koje "nedopuštaju" Mulleru da ide na krilo ili u napad. Znači prošle godine na stratu si imo 5 igrača za krila i napadače + James, a ove godine imaš 6 bez Mullera i Jamesa koji su u kadru :D

Tako da ako se "pravi" igrači ne ozlijede neko se mora prodati. Ali ljudi moji samo je nama to čudno, ali evo prodajemo Costu, Vidala, skoro Boatenga i živimo dalje... Real prodaje Moratu, Jamesa, Kovačića i opet kupuje nove...

Nas muči a što ako tamo bude ŠPEK? Ali kod nas neće biti jer mi već sad imamo ŠPEK, a na drugim mjestima škripi...

Ajmo reči da su Leroy Sane (iako je sad malo propo) i Bailey mass aller dinge, pa ko od nas za njih dvojicu ne bi dao Tolissa i Renata plus miljone, miljarde s obzirom na naš kadar i kvalitetu koju posjedujemo u sredini, a koja nam fali na krilima?

Kruna svih naših transfera je Wagner - debilizam epskih proporcija - igrač koji samo igra špicu i mjenja igrača koji non stop igra, ne može ga se staviti na niti jednu drugu poziciju pa ga je zato i teško držati na klupi, ako u kadru na raspolaganju imaš Mullera koji može igrati špicu i Gnarbya koji može igrati polušpicu i špicu. Također problem je što su Wagner i Lewa totalno nekompatibilni da ponekad startaju skupa, kao što recimo strataju Aguero i Jesus. Totalno krivi profil igrača za Bayern i kadar...
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la melodyne » 02 ruj 2018, 10:40

Juan Bernat – wechselt für 7 Mio. Euro vom FC Bayern zu Paris St-Germain

Sportbild pise da smo ga prodali za samo 7 miliona. Ako je ovo istina mogli smo da ga ladno ostavimo pa nek ide ablosefrei na kraju sezone.

Edit: Na Transfermartku je 14 miliona.
melodyne
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la ivan » 02 ruj 2018, 12:18

Antone generalno se slažem s tobom da je kadar krivo posložen. Ali ajde ti složi kadar kad imaš hrpu igrača za koje računaš da će odigrat pola utakmica u sezoni, pa imaš dva starca itd.

Ali evo jedne statistike brze (na kraju je nisam baš tako brzo izračunao :D) za prošlu sezonu:

-----------------------MINUTE--------------------------U KADRU/IGRAO
Rudy --------- 2103/4590 (45,8%) -------------------- 35/51 (68,6%)
Vidal --------- 2279/3150 (72,3%) -------------------- 35/35 (100%)
Martinez ----- 2738/4050 (67,6%) -------------------- 37/45 (82,22%)
James ------- 2643/3960 (66,7%) --------------------- 39/44 (88,6%)
Thiago ------ 2099/2970 (70,6%) --------------------- 32/33 (96,9%)
Tolisso ------ 2382/4320 (55,1%) --------------------- 40/48 (83,33%)
Muller ------- 3125/4140 (75,4%) --------------------- 45/46 (97,8%)

Možemo li išta iščitat iz ove statistike? Nisam sad ni sam više siguran :lol:

Ako pogledamo apsolutnu minutažu, Rudy čak ima 4 minute više od Thiaga. Vidal je također blizu. Tolisso malo odskače, Martinez i James još malo više a Muller uvjerljivo najviše minuta ima. Ali ako pogledamo u postotku koliko je minuta igrao, a koliko je mogao (ne računam izmjene zbog ozljede), vidimo da je to samo 45% i tu leži problem. Ugrubo gledajući to znači i da je igrao manje od pola utakmica svih 90 minuta. Lik također uopće nije bio ozljeđen nikad, bio je dostupan 51 utakmicu, a 16 puta nije uopće ušao (68% igrao) - opet uvjerljivo najmanje od svih.

Međutim Tolisso je igrao isto relativno malo minuta (samo 55% mogućih), ali je zato igrao u 83% mogućih tekmi - to mi govori da je najčešće ulazio kao zamjena na manje minuta i da je često sam mijenjan kad je bio u prvoj postavi. U principu svi osim Rudija imaju dosta dobar postotak igranih utakmica s obzirom da dostpunost.

Što se tiče odigranih/dostupnih minuta, vidimo da tu osim Tolissa i Rudija ova petorica imaju između 65 i 75%. Ne znam je li to puno. Ajmo reć da bi ja bio zadovoljan da Sanchez uzme Rudijevu mintažu, a Leon Vidalovu (ili da ostali naprave neke rošade tu). Opet tu je i podatak da su Vidal i Thiago samo 35, odnosno 33 tekme bili dostupni pa se otvorilo minuta. ZAKLJUČAK - ajmo Sanchesu dat 2000 minuta i 68% utakmica pa da vidimo jel trul ili šta.

Ajde nek si još netko isčita nešto iz ove statistike da nisam bezveze radio :lol:

PS: mi smo utrpali pod vezne i Jamesa i Muller recimo dok su njihovu minutažu uvjetovale dosta i ozljede krila/napadača.
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 10 lis 2018, 11:20

Navodno smo za Bernata dobili jako malo novaca = 5 milja...
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la melodyne » 10 lis 2018, 12:34

Trebali smo onda da ga ostavimo... Kako glup potez. :neee:
melodyne
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 10 lis 2018, 13:23

Pa dobro, je to niska cijena, ali trebamo biti realni - koliko je on uistinu vrijedio nama i koliko je napredovao sve ove godine

:idk:
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 10 lis 2018, 13:50

cruz napisao:Pa dobro, je to niska cijena, ali trebamo biti realni - koliko je on uistinu vrijedio nama i koliko je napredovao sve ove godine

:idk:

Pa dobro od tebe tak bedast odgovor nisam očekivo :lol: Aj da smo ga za 5 milja dali 1.8, ali zadnji dan - znači prema tome najgora stvar je što smi mi HTJELI ići s takvim kadrom u sezonu!!!!!!
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 10 lis 2018, 14:48

Naravno da je glupo i neodgovorno prema treneru pustiti ga zadnji dan da ide, a nemaš zamjenu, nitko ne brani odluku.

Ja sam napisao ono čisto zbog Bernata, iz razloga što ne držim nimalo do Bernata i osjetio sam zadovoljstvo što je otišo.

Ne smatraj moj komentar ozbiljnim dakle :D
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 08 stu 2018, 11:46

Ako je istina OVO za Jamesa da non stop sere I Siri sranja unutar kluba otkup I prosljedit dalje...TKO Si ti da Tak seres Tek Si 1 g. U klubu zalizanko se umislio bolje grizi I Treniraj placipicko...
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la anton 1983 » 08 stu 2018, 12:07

doro napisao:Ako je istina OVO za Jamesa da non stop sere I Siri sranja unutar kluba otkup I prosljedit dalje...TKO Si ti da Tak seres Tek Si 1 g. U klubu zalizanko se umislio bolje grizi I Treniraj placipicko...

Ako naši pametni kažu, da se james i Muller moraju boriti za mjesto u ekipi, a ne planiraju prodati Mullera, onda se tu nema kaj za reč. Fino prodaj il nemoj kupiti James (kaj se već može po tom pitanju) i dovedi trenera ili pak objasni treneru da mora smisliti način kako da Lewa i Muller budu u prvih, najjačih i najčešćih 11.

Ovo je jednostavno nepotrebna muka...

Čak i ovom debilnom izboru, bolje je ne imati Jamesa nego imati Jamesa i Mullera...
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la doro » 08 stu 2018, 15:54

Nisam aludirao tu na formu il tko igrački više paše već na ponašanje igrača i zasluge i to je nedopustivo...James nije nit naš igrač i za klub nije ništa napravio esecijalno da bi se mogo tak ponašat i prekratko je kod nas jer po tim kriterijima Robben i Ribery bi trebali još više srat ovo kaj rade bi onda bile mrvice...
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la cruz » 08 stu 2018, 16:53

Dobra forma će utjecati na zasluge, međutim mi imamo suštinski problem, iliti dilemu: KAKO VIDIMO SRŽ KADRA U BUDUĆNOSTI?

To je jako bitno. Želim vjerovat da konji imaju viziju. Ali ako se odluče zadržati Jamesa (kupit ćemo sigurno, samo pitanje je preprodat ili ne). Jer ako se odlučimo ZA JAMESA onda se svjesno odlučujemo protiv Müllera

Nadam se da je to kristalno jasno. Jer nisam uvjeren da dugoročno mogu obojica biti u klubu i igrati “sve” utakmice...
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 08 stu 2018, 16:55

doro napisao:Nisam aludirao tu na formu il tko igrački više paše već na ponašanje igrača i zasluge i to je nedopustivo...James nije nit naš igrač i za klub nije ništa napravio esecijalno da bi se mogo tak ponašat i prekratko je kod nas jer po tim kriterijima Robben i Ribery bi trebali još više srat ovo kaj rade bi onda bile mrvice...

Pa kaj sam ja krivo reko? Ko je James da bi šutio? Daj se to pitaj!!! Ko ti je bio najbolji igrač prošle sezone? Lik je jednostavno nezadovoljan, a razlog je taj da je neki idiot stavio da Muller i James budu u istoj ekipi. Nit ne krivim Jamesa za to nit Mullera - prodali smo krilo, doveli smo centralnog, a trebalo nam je krilo - onda sad nabavi budžet za krilo tako što se riješiš centrale!

U tom slučaju nit Muller niti James ne buju srali kaj ne igraju, kad buju "morali" igrat....
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la doro » 08 stu 2018, 19:55

Opet nisi shvatio poantu James nije igrač koji može tako radikalno i javno srat ak ne igra svaku tekmu jel sad kužiš jer prije svega nije svjetska klasa,drugo samo 1g. je u klubu, 3 nije ni naš igrač i 4 koje su to njegove zasluge krucijalne?!

Kaj se tiće srži i sistema momčadi u bližoj budučnosti to je jedna druga tema i tu su krivi 2 blesana i treneri naravno.

Najbolji igrač prošle sezone je definitivno KIMMICH!!!
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

Prethodni

Vrati se na: Transferi