Remont momčadi za sezonu 19/20

Dolasci, odlasci, špekulacije...

Re: Remont momčadi za sezonu 19/20

PostPostao/la ivan » 11 vel 2020, 18:30

A vidiš meni je Pavard nekako bolji u napadu nego u obrani. U obrani voli kiksat, posebno iz prekida...
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la effe__sa » 11 vel 2020, 19:04

anton 1983 napisao:Ova sezona ima neke slicnosti sa 2013 sezonom. Zaboravimo sad na kvalitetu igraca, ali tad je Muller igro krilo do nekog vremena, citaj ozlijede Robbena. Kad se Robben vratio Muller je uso u sredinu jer se Kroos potrgo. Sad se vraca Coman pa je pitanje sto ce biti bolje za Bayern dugorocno negledajuci Mullerovu statistiku.

Dal igrat s dva prava krila i Mullerom u sredini, dal dalje nastaviti s krilnim Mullerom ili takoreci zrtvovat Mullera...

Interesantno razmišljanje i ne znam šta bi dodao.... :D

Osim možda, da ne bude ova sezona kao 2012. Pa to onda i ne znam baš bil volio.... :D
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la Murta » 11 vel 2020, 21:05

cruz napisao:još jedan paradoks: kao trener bi si konto da ako imam Müllera na krilu, koji je slobodni duh i nije dribler poput Comana, da mi treba desni bek poput Kimmicha koji je napadački orijentiran (u zadnje 2 i pol sezone dao čak 43 asistencije).

Ali pošto je Kimmich prevrijedan u vezi, igramo sa štoperom na beku... a opet prvi u BL, rekordna skupina u CL itd.

Sezona puna paradoksa, rekorda, smjene trenera, teških ozljeda, špekulacija, prosječnih posudbi i transfera, promjena u upravi, razvoda, transfer saga, luđačkih odšteta, malog kadra, a ma nema čega nema - idealna za neki neočekivani uspjeh :mrgreen:

ivan napisao:A vidiš meni je Pavard nekako bolji u napadu nego u obrani. U obrani voli kiksat, posebno iz prekida...

Pavard je napadački čisto pristojan bek, možda čak i više od toga. Uvijek može sudjelovati u nekom duplom pasu i ubaciti loptu u sredinu. Ali nije baš neki veliki talent, više je to priučeno znanje. Kimmich je ofenzivno čudo od igrača.

Možda si u krivu cruz, možda Mulleru više paše limitiran, ali sposoban bek jer onda Muller ima više slobode lutati terenom. S Kimmichom pod Juppom i Lowom je Muller stajao postrance i nabacivao u sredinu zato što je Kimmića bilo posvuda.
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la Red passion » 11 vel 2020, 22:02

Meni je Pavard u svakoj situaciji izvrsno rješenje za ono što Bayernu fali godinama, bilo kao 3. ili 4. stoper(gdje još puno treba raditi na kvalitetama), a o zamjenskom desnom beku da ne govorimo gdje Francuz samo i praktički igra i jedino zna igrati u Bayernu.

Mi dovedemo top desnog beka i Pavarda zauvijek stavimo na zamjenskog desnog beka i super. Onda traži 2 nova zamjenska stopera, a bekove si zatvorio s Alabom, Daviesom i u najgorem slučaju Lucasom.

Jako je važno definirati pozicije igračima jer 4-5 godina imamo taj minus u kadroviranju i kod ozljeda sve bude raskrinkano kao što je slučaj zadnjeg veznog već godinama i zamjenskih stopera koje uvijek nemamo ili imamo drlog.

Kimmich je veznjak i u najgorem i najcrnjem slučaju desni bek u budućnosti. Samo netko u upravi tako konačno treba početi razmišljati i provoditi rješenja kao tamo 2011. i 2012. s Alabom i Boatengom ili ćemo imati nova sranja i lutanja, nuditi ugovore Boatengu i J. Martínezu, a to je već znamo ravno nastavku samozavaravanja, a ne remontu i njegovom 2. nastavku. :doh:
Red passion
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 12 vel 2020, 10:16

Murta napisao:Možda si u krivu cruz, možda Mulleru više paše limitiran, ali sposoban bek jer onda Muller ima više slobode lutati terenom. S Kimmichom pod Juppom i Lowom je Muller stajao postrance i nabacivao u sredinu zato što je Kimmića bilo posvuda.

a naravno ima i te, ali nekako idem logikom 1.) da je Müller igrač za napad - sa svim slobodama, a ne krilo kojem moraš više leđa čuvat nego podržavat; i 2.) da je bekovska pozicija jako važna za nogomet koji mi igramo, zbog manjka prostora kod gustih obrana i što smo dosta orijentirani ka krilima...

Po meni je šteta da Müller nije bliže golu i šteta je da nemamo dva beka koja su napadački jaki hrabri i brzi.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 12 vel 2020, 12:12

cruz napisao:
Murta napisao:Možda si u krivu cruz, možda Mulleru više paše limitiran, ali sposoban bek jer onda Muller ima više slobode lutati terenom. S Kimmichom pod Juppom i Lowom je Muller stajao postrance i nabacivao u sredinu zato što je Kimmića bilo posvuda.

a naravno ima i te, ali nekako idem logikom 1.) da je Müller igrač za napad - sa svim slobodama, a ne krilo kojem moraš više leđa čuvat nego podržavat; i 2.) da je bekovska pozicija jako važna za nogomet koji mi igramo, zbog manjka prostora kod gustih obrana i što smo dosta orijentirani ka krilima...

Po meni je šteta da Müller nije bliže golu i šteta je da nemamo dva beka koja su napadački jaki hrabri i brzi.

Ovaj mali Dent iz Ajaxa je takav i tehnicki jak zna lakocom i cimanjem izbacit protivnika.
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la doro » 12 vel 2020, 12:13

FCB_general napisao:Meni je Pavard u svakoj situaciji izvrsno rješenje za ono što Bayernu fali godinama, bilo kao 3. ili 4. stoper(gdje još puno treba raditi na kvalitetama), a o zamjenskom desnom beku da ne govorimo gdje Francuz samo i praktički igra i jedino zna igrati u Bayernu.

Mi dovedemo top desnog beka i Pavarda zauvijek stavimo na zamjenskog desnog beka i super. Onda traži 2 nova zamjenska stopera, a bekove si zatvorio s Alabom, Daviesom i u najgorem slučaju Lucasom.

Jako je važno definirati pozicije igračima jer 4-5 godina imamo taj minus u kadroviranju i kod ozljeda sve bude raskrinkano kao što je slučaj zadnjeg veznog već godinama i zamjenskih stopera koje uvijek nemamo ili imamo drlog.

Kimmich je veznjak i u najgorem i najcrnjem slučaju desni bek u budućnosti. Samo netko u upravi tako konačno treba početi razmišljati i provoditi rješenja kao tamo 2011. i 2012. s Alabom i Boatengom ili ćemo imati nova sranja i lutanja, nuditi ugovore Boatengu i J. Martínezu, a to je već znamo ravno nastavku samozavaravanja, a ne remontu i njegovom 2. nastavku. :doh:

Bei Defensivmann Javi Martínez (31), Innenverteidiger Jérôme Boateng (31) und Ersatzkeeper Sven Ulreich (31) stehen die Zeichen auf Abschied. Auch Torwarttalent Ron-Thorben Hoffmann (20) könnte den Verein nach der Verpflichtung von Schalkes Alexander Nübel verlassen. Ein Verbleib von Barcelonas Leihspieler Philippe Coutinho (27), dessen Kaufoption von 120 auf 80 Mio. Euro gesenkt worden sein soll, sei darüber hinaus unwahrscheinlich. Wie der Stand beim ebenfalls ausgeliehenen Inter-Profi Ivan Perisic (31) ist, wird nicht erklärt.

Nema brige...
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la Red passion » 12 vel 2020, 21:58

Red passion
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Red passion » 12 vel 2020, 22:08

Ovo ima da se raspetlja do kraja, a od Thiaga i Müllera očekujem da ogromnu lovu uzmemo ako ih prodamo.
Thiago sam minimum 80 milijuna € i ništa ispod toga, a Müllera barem 50-60 milijuna napuhati ukoliko odluči otići. Klopp bi mogao bez problema uzeti Wernera i Müllera.

Coutinho je već bivši i po odšteti i još više po retardiranoj godišnjoj plaći. Perišića ne bih potpisao za ostanak i Inter naravno da škrtari sa svima, a kad prodaje onda su tipični Talijani koji precijenjuju svoj nogomet, svoje igrače i klubove.
Red passion
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 13 vel 2020, 09:42

pa i nije baš toliko komplicirano, zar ne?

Alaba u slučaju povišice 99% ostaje.
Thiago i Müller ostaju i dobivaju povišicu ako nastave s dobrom formom u LP.
Neuer je već u pregovorima, smeta mu transfer Nübela, ali vjerojatno ostaje.

Martinez, Coutinho i Tolisso odlaze - umjesto njih klub prati Havertza i novog zadnjeg veznog.

Sve je logično. Jedino što me kopka je: s jedne strane bi platili tonu novca za Havertza i okitili ga s jakim ugovorom, s druge strane bi pojačali Müllerov ugovor. Kako, zašto, gdje, kuda?

Preostale bauštele su krilo i desni bek. Fin remont a?
ALi ajmo sačekat do kraja sezone, svašta se tu još može desiti
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 13 vel 2020, 11:50

Mi idemo po Havertza samo ako Thiago ili Muller idu proc dat njima povisice i uzet Havertza nema sanse.

Tu su jos Sane ,6ca, bek i stoper....puno puno love za dat.
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la anton 1983 » 13 vel 2020, 12:54

Ja mislim da se mi više brčkamo nego naša uprava :D
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la ivan » 13 vel 2020, 13:52

doro napisao:Mi idemo po Havertza samo ako Thiago ili Muller idu proc dat njima povisice i uzet Havertza nema sanse.

Tu su jos Sane ,6ca, bek i stoper....puno puno love za dat.

Ali koji god od Mullera i Thiaga ostane, dobit će novi i bolji ugovor dakle povišicu. E sad ja nisam siguran kak to Havertz mijenja Thiaga kad je ovaj, pogotovo ove sezone, igrao pun k defanzivno. Očito su neke rošade u formaciji planirane.

Opet ne vidim smisao novog i poboljšanog ugovora za Mullera ak će biti rezerva, a sigurno nije planiran kao prvo krilo. Doduše mnogi su došli Mulleru uzet mjesto pa eto ga opet igra i rastura :D
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 13 vel 2020, 14:18

Mislim da Muller igra za trenutni ugovor koji ima a ne poboljšani. Mislim tupi smo ak je poboljšani...

Ali ovdje je stvar izbora i procjene.

Pa i Mario Gomez je igrao fenomenalno kako kao olfo igra Muller pa smo rekli da nije dovoljno dobar i šus u guz. Al to je stvarno paradox. Koji kurac je uopće razmišljao o tome da će Muller igrati krilo i na sad opet igra to? Kaj bu tak opet i sljedeće sezone čekao da se pol kile igrača potrga pa da mora igrati ili koji K?

Kaj god da s Mullerom naprave nemreju pogriješiti kad će kod njega uvijek biti pola pola...
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la cruz » 13 vel 2020, 16:32

anton 1983 napisao:Ja mislim da se mi više brčkamo nego naša uprava :D

mislim da nisi u pravu, jer su u pitanu ugovori. Uprava je najavila da će se uskoro pozabaviti s njima, a to znači i planiranje za situaciju ako se ne potpišu. Također je uprava javno priznala da želi Sanea i da je Havertz zanimljiv igrač kojeg se prati. Dakle ništa mi tu ne izmišljamo, a vezano za prodaju igrača, ne moraš izmišljat da utvrdiš kako upravi treba novca zbog velikih odšteta koje će možda stvarno pasti za barem dva igrača.
Vezano za Müllera, predsjednik je neki dan priznao da želi da Müller ostane u klubu. Ne znam jel to samo dizanje cijene ili iskrenost, ali činjenica je da se ne poklapa samo kod nas problem te desetke/polušpice, već se uprava nekom logikom isto mora s tim suočiti.

Moja procjena je ista kao neki dan, da smo mi puno bliže potpisu Müllera nego dovođenju Havertza.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Transferi