Bundesliga Saison 2020./2021.

Arhivirane teme...

Re: Bundesliga Saison 2020./2021.

PostPostao/la effe__sa » 23 svi 2021, 14:20

Red passion napisao:
Nije problem ni što tradicionalni ispadaju i nestaju iz lige već što ovi poput Hoffenheima, Mainza, Uniona, Freiburga, Augsburga, Kiela, Bochuma, Herthe ne mijenjaju njih ni baš ništa u globalu, ne mogu nikad postati Bayern, ne mogu igrati i osvajati titule u Njemačkoj svake sezone da bi nas skinuli, dovesti njemačke i strane zvijezde, osvojiti LP, EL, KL itd.

Ista stvar je i s Bayer-Monsanto Leverkusenom, VW Wolfsburgom, Gladbachom, Eintrachtom... ne mogu ništa po tom pitanju napraviti da veliki talenti i igrači dolaze u te klubove i liga da strašno naraste, da se dogodi španjolski scenarij 2-3 kluba plus 6 ostalih koji u Europi dolaze na prag titule EL svake sezone.

Većinu klubova koje si naveo i ne mogu se posmatrati u rangu Bayerna niti se to od njih očekuje. Ono realno tih top 3 bi trebali biti Bayern, BVB i Leipzig. A onda odmah iza Leverkusen i Wolfsburg. Leverkusen je propao projekat, jer oni su onaj pravi velikan bili tamo 2002. godine i od tada smo od njih više vidjeli nazadovanje, nego napredovanje. Često se zadovoljavaju da budu u top 4 a u napadu titule i ne pomišljaju. Leverkusen je postao rob svog investitora, sponzora Bayera. Ili bolje reći zatočenik, jer Bayer im daje toliko para da mogu biti tu pri vrhu, ali ništa se tu finansijski ne pomjera izdvajanje da napadneš vrh. Oni su isto neka obična firma, onako jača, kojoj je poslovanje bitno i eto hajmo biti tu negdje gore. A Bayer ima toliko veća sredstva od jednog Gladbacha pa ih Gladbach izbaci iz prvih 4 prošle sezone. Ove sezone je Leverkusen opet zakazao i sve se to riječima nešto uljepšava i odjednom je kao i plasman u EL uspjeh (a tamo ništa ne postižu). Hoffenheim sam ranije objasnio.
E sada BVB ko u nekim stvarima se učini da može pratiti Bayerna, ipak su nekad i osvojili tu LP i te 2013. bili u finalu i ja nekako od njih i najviše očekujem, da nekako opet naprave iskorak i odu do kraja u LP ili da prvenstvo zakuhaju.
Ali previše je i tu oscilacija, ali neke nade kod njih ima.
RB se opet čini kao odličan taj treći klub, ali kada ti kod njih vidiš neke odluke i neko sveukupno stagniranje u filozofiji onda to niti možeš objasniti, niti želiš pokušavati.
Određeni kostur ekipe oni i zadržavaju u ovih par godina i dopunjuju. Ali evo neka si izgubio Nagelsmana, jer dobio si za njega brdo para, ali kako da ti ode jedan Kroesche. I ne znaju se razlozi što ide, niti to ko puno propituje.

I generalno ovo s trenerima. Mislim ovo bi se moralo drugačije urediti, pa ne može ti se dešavati da Hutter se nalazi pred plasmanom u LP s Eintrachtom a dogovara prelaz u drugi klub. Ili Nagelsman u finalu kupa i tada još u borbi za titulu a isto dogovara. Uz to im tada i oko sportskog direktora frka i govori se o njegovom napuštanju kluba. Slična situacija u Gladbachu. Generalno ovo s trenerima treba mijenjati, jer prečesto se mijenjaju treneri i ovi sportski direktori koji nisu dio uprave (jer znamo da imamo i ovaj model kod pojedinih klubova kao što je kod nas u Bayern sa Sportvorstandom). Trebalo bi tu preuzeti engleski model, jer ovako klubovi gube na kontinuitetu. Ovo je haos šta se desilo s par klubova ove sezone.

Isto tako, ja koji u mnogim stvarima njemački pristup cijenim i hvalim, pomalo sam začuđen i kako se situaciji oko corone pristupalo. Englezi su tako brzo se imunizirali i nisu čak ni pravili toliku frku, a njemačke vlasti su sve zatvorile da su gore ljudi počeli luditi. Ali sada tu da se zadržim na fudbalu. Nije uopšte se nešto preduzelo pa da se i proba neki model s određenim brojem navijača. I ono jučer s po kojom stotinom na stadionima pojedinim i to za čudo Božije.
Evo i kada je popunjavanje stadiona gledaocima na predstojećem EURO-u u pitanju, jedino nije sigurno da li će gledalaca biti u Njemačkoj.
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la anton 1983 » 23 svi 2021, 16:28

Nemremo pricat na nacin "vratit ce se". Treba sam gledat sto je sada a to je sada srot i to zesci. Ovdje nije stvar ko se bori za vrh nego koje je kvaliteta atrakcija potencijal pa i na kraju novac u ligi. Kad vidim maltene pola lige ala arminia ili ti Mainz Freiburg onda nemam volje ni to gledat niti navijat za to jer mi se bljuje. Znam koji su im budzeti i sto oni mogu privuc.

Da slavim sto je union jednog Krusea doveo? Nemoj me jebat s oprostenjem...

Kaj se tice 50 plus 1 pravila mislim da bi ga ovdje svi zaobisli tj. Dopustili investitore.
JA VOLL HERR FLICK!!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la anton 1983 » 23 svi 2021, 16:49

Morti Koln ostane. Nadam se....
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la Murta » 23 svi 2021, 17:31

Što se mene tiče, Koln je Furth sa stadionom od 50k ljudi i rivalstvom s Kusenom. Nikakvog tu razvoja igrača, inovacije, lijepog nogometa ni doprinosa ligi nema. Freiburg i Mainz, s druge strane, kontinuirano opskrbljuju BL igračima.
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la anton 1983 » 23 svi 2021, 17:58

Ipak je Koln gegen Kiel....
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la Murta » 23 svi 2021, 18:59

anton 1983 napisao:Ipak je Koln gegen Kiel....

Iskreno svejedno mi je budući da Kiel čak i ima dobrog trenera, iako sam s druge strane razočaran kaj su se sjebali.

Negdje u Sport1 netko trlja ruke što su kupili prava na 2. BL, a tamo HSV, Schalke, Werder, Fortuna, Hannover, Nurnberg, Hansa.
Ja se veselim tome da ću bacit oko na BL na SK.:mrgreen: Ali i 2. BL na Sport1 je dost dobra stvar. :bravo:
Murta
Sekretar
Sekretar

PostPostao/la Red passion » 23 svi 2021, 20:44

effe__sa napisao:Većinu klubova koje si naveo i ne mogu se posmatrati u rangu Bayerna niti se to od njih očekuje.

Netko valjda bi trebao jer je valjda to stvar prirodnog procesa zamjene, ne nužno s liste, samo da uđu biti ulogu. Zato je šteta velika što Gladbach i Eintracht ne mogu rasti financijski u nebesa, oba kluba imaju povijest, posebice europsku iz nekih drugih vremena.

@Anton sve što se zbljuje ili plače ili ljuti ima smisla. Govoriti u futuru non-stop, a kad dođe i postane sadašnjost i pokaže se sve suprotno... nije to jednostavno više to.

BVB nema potrebne milijarde i bitnu njemačku, odanu jezgru da se taj klub pretvori u zvijer za nas i Europu. Nisu ni s Kloppom imali šanse pa da Sahin, Kagawa, Götze i Lewandowski se predomisle s plaćama od 8-12 milijuna € tada. Nitko od njih ne bi pomišljao na odlaske tek tako i onda još napucali kadar kvalitetom i širinom.

Tablica prije 20-25 godina i klubovi bude nostalgiju i neke osjećaje, ali važnije je odnos snaga i kvaliteta/konkurentnost lige.
Red passion
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Red passion » 23 svi 2021, 20:48

Murta napisao:
anton 1983 napisao:Ipak je Koln gegen Kiel....

Iskreno svejedno mi je budući da Kiel čak i ima dobrog trenera, iako sam s druge strane razočaran kaj su se sjebali.

Negdje u Sport1 netko trlja ruke što su kupili prava na 2. BL, a tamo HSV, Schalke, Werder, Fortuna, Hannover, Nurnberg, Hansa.
Ja se veselim tome da ću bacit oko na BL na SK.:mrgreen: Ali i 2. BL na Sport1 je dost dobra stvar. :bravo:

Jebote ovo u vrijeme analogne Astre i DSF-a tijekom 2000-ih, strpati u ludnicu da si to tada pomislio. :mrgreen: :hehe:

Još da je bijeda 1860 se vratila i propali K'lautern, imaš BUPL/GSL.
Red passion
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Red passion » 24 svi 2021, 00:16

https://www.instagram.com/p/CPNZXigqR4_/

Ovako je trebalo uvijek biti uz BVB, Stuttgart, Gladbach, Herthu, 1860, Nürnberg i KSC.
Red passion
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Red passion » 24 svi 2021, 20:33

[instagram]https://www.instagram.com/tv/CPQvlw3onCd[/instagram]

Evo jedan 2 i pol minutni video koji pokazuje zorno tablicu lige kroz sezonu i kako su neki klubovi na vrhu i dnu profitirali ili ispušili na kraju sezone.

@Murta, pliz sredi nam jednom prilikom Instagram tool da šljaka sve do kraja. :pliz:
Red passion
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 25 svi 2021, 07:12

Al ova tablica od 2007/2008 ... :lol:

S takvim ekipama oni nisu znali nastavit... jer... "keine verrückte Dinge machen"
al su u konačnici svi napravili verrückte Dinge :lol:

Ali od svih klubova u ligi koji su propali, najkrivlje mi je što jedan HSV tako pade. Takav grad, takva povijest kluba, takve legende, navijači, stadion itd.
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la melodyne » 25 svi 2021, 16:36

E to su bila neka lepsa vremena. :D

https://twitter.com/iMiaSanMia/status/1397186825417023497
melodyne
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Red passion » 25 svi 2021, 16:59

Pa jebem ti mater ne možeš čovjeka pokrasti i prodavati mi njemačku logiku i poštenje po svijetu!

Prvo FIFA s Flickom, sad ovo. Nek dogodine i BVB i Leipzig i Gladbach ispadnu iz lige kad vidim ovu retardaciju.

Haaland je izvrstan igrač i budućnost, najbolji mladi igrač lige, Europe i svijeta, a oni ovo naprave.
Red passion
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 26 svi 2021, 20:02

Koln poduvao od Kiela.
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la melodyne » 26 svi 2021, 21:05

Sledeca sezona u cvajti ce biti prepuna velikih imena. :D