Momčad i sve vezano uz ekipu - 2019/20

Arhivirane teme...

Re: Momčad i sve vezano uz ekipu - 2019/20

PostPostao/la Red passion » 26 stu 2019, 13:29

Sa svim protivnicima možemo odigrati "clean sheet" osim Gladbacha i Tottenhama. 3 boda ćemo više-manje u svim utakmicama pokupiti.

Večeras riješiti prolaz skupine i onda se posvetiti bundesligaškim okršajima.
Red passion
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 26 stu 2019, 13:44

bome si optimističan :) mora kad-tad prestati ova serija bez primljenih golova i (uvjerljivih) pobjeda.
Nije nam momčad toliko hipersexualna...

Ako se desi taj tvoj scenarij i Flick uspije s momcima nastavit s vakim rezultatima - odmah 5-ogodišnji ugovor!
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Red passion » 26 stu 2019, 14:17

Nisam ludi optimist, ali zaista vjerujem da kad se igra moćna obrana utakmicu ne možeš izgubiti osim eventualno neriješeno. Mislim da su ove 4 utakmice to i pokazale kad se ozbiljna taktika i pristup zauzme, da one amaterske pogreške i padovi igrača postanu prava rijetkost.

Samo pogledaš tablicu i vidiš gol-razliku, a od dolaska Flicka mi smo odigrali 4 utakmice, 3 u prvenstvu i nismo niti jedan jedini gol primili još!
16 golova nama stoji s Nikom Kovačem i nakon 3 bundesligaške utakmice pod HD Flickom ta brojka se nije povećala. To je užasno puno golova za Hinrunde, klub kao Bayern i ove igrače što imamo u ovakvoj ligi a sad se čovjek naviknut na Gegentore ne može nadiviti da bi mi mogli opet imati serije od 3-6 utakmica u nizu bez primljenog gola. :D

Ta brojka se instant zamrznula u seriji dolaskom Herr Flicka, a naši protivnici svedeni na najviše 2-3 udarca u okvir u cijeloj utakmici, ako neki i toliko(BVB NULA udaraca u okvir u 90 minuta).

Može se, itekako se može. Gladbacha treba jakom i tvrdom obranom rasturiti za 2 i pol tjedna. Oni su u naletu, mi smo u naletu, ali mi smo debelo iskusniji i kvaliteta je na našoj strani.
Red passion
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 26 stu 2019, 15:30

Ovih par utakmica pod Flickom u meni izazivaju neki osjećaj kojeg ne želim izrazit, zato što je predobar... zato sam hardcore oprezan, ali i zantiželjan za narednih 25 dana...

Trenutno je moj feeling kad mislim na momčad - da se ekipa nalazi u stanju velike koncentracije. Oštri su i fokusirani. Kako u napadu tako u fazi obrane. Igrači vele da ih je trener pridobio (1) taktikom i (2) normalnim ljudskim odnosom. Kompleksaš niskog rasta - Kovač je upravo tu kiksao što je (1) svoju taktičku nekompetenciju pokušao prekriti (2) bahatim stavom siledžije, još krivio igrače svakom prilikom bez puno samokritike.

Ovakvi igrači sada ulijevaju povjerenje. Zašto? Zato što su spremni ginuti za trenera, fokusirano slušati i provoditi njegove upute i još ga hvale u medijima.

TA kombinacija znanja i normalnog odnosa prema momcima - ona je najbitnija stvar (!) za odabir novog trenera. Jupp je imao strašan odnos s momcima zato ga se voli i zato ga je ekipa 'podupirala' na terenu..

Zato sam neki dan napisao da je ovaj period tako bitan, jer kud ćeš boljeg trenera ako ovaj može kontrolirati ekipu ovako. Sve mi nekako surealno i teško za povjerovati da pomoćni trener (kojeg je NK želio) da on postane tata mata trener jebenog Bayerna!
Zato ja "kočim" tvoj optimizam, ali sam duboko u sebi naivno optimističan, priželjkujući 'bajku' s Flickom.
Zato, ajmo prvo vidit kako će to izgledati u narednih 25 dana. :a045:
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Red passion » 27 stu 2019, 00:47

cruz napisao:Zato sam neki dan napisao da je ovaj period tako bitan, jer kud ćeš boljeg trenera ako ovaj može kontrolirati ekipu ovako. Sve mi nekako surealno i teško za povjerovati da pomoćni trener (kojeg je NK želio) da on postane tata mata trener jebenog Bayerna!
Zato ja "kočim" tvoj optimizam, ali sam duboko u sebi naivno optimističan, priželjkujući 'bajku' s Flickom.
Zato, ajmo prvo vidit kako će to izgledati u narednih 25 dana.

A Flickov najveći minus je upravo trenerska karijera koju on doslovno nije nikad ni imao. To što je imao je skoro kategorija poluprofesionalnog nogometa prije 14 godina, a počeo je 2000. godine kad je imao 37 godina.

Ono što je meni u potpunosti promaknulo je njegova igračka karijera u Bayernu u trajanju od 5 godina i 104 utakmice u njegovom dresu. Dakle, on je bio naš čovjek, a sada je i šef seniorske momčadi i to kojim spletom okolnosti i u kojem vremenu, a ništa iznad tadašnje Regionallige nije vodio kao glavni trener. :lol:
Herr Flicku je ovo trenerski debi u profi nogometu u 56. godini života i to kakav samo! cool0044 Sve što mu želim je i da dalje ovako nastavi ako je ikako moguće i drži nam obranu i mrežu potpuno čistom i netaknutom. :P
Red passion
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 27 stu 2019, 08:25

Cuda su moguca :D
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la cruz » 27 stu 2019, 11:08

Uz taktičku snagu i super odnos sa igračima, Flick donosi još 3 stavke koje su MUSS kod odabira trenera Bayerna:

1. "Stallgeruch" - odnosno čovjek koji je bio član Bayerna i ima usađen naš mentalitet.
2. Njemački jezik mu je prvi jezik.
3. Kao asistent, kao prvi pomoćnik Löwa, osvojio je svjetsko prvenstvo. Dakle ima najveći uspjeh za prikazati kojeg jedan asistent uopće može prikazati.

Vidi, mi svi želimo ten Haga, koji je također bio član Bayerna, dobro priča njemački i s Ajaxom je gefühlt trebao igrati finale LP, a uzeo je Double. Zbog toga ima blagu prednost na papiru.

ALI

Flick već sada POKAZUJE ONO ŠTO ŽELIMO od novog/budućeg trenera.

----

No, moram se suzdržavati, šta ako sad dođe period loših igara i rezultata, period skepse i nervoze...
Zato i danas moram kočiti optimizam. Ball flach halten...
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Red passion » 27 stu 2019, 11:24

Koliko bi trebalo utakmica da zaključimo kako je HD Flick sposoban i vrijedan biti doslovno glavni trener Bayerna u budućnosti?

Nakon uzorku od 10 uzastopnih utakmica u Bayernu? Najmanje 15 možda? 20? 25? Po osjećajima kad bi se vodili i ovim trendom i tempom išlo, mi bi ga već sada ili do zime mogli imenovati kao trajno rješenje u siječnju.

Sada je jasno da svi ovo etiketiraju pozitivnim šokom i serijom koja zna se dogoditi u nogometu svim klubovima bilo na zadnjem mjestu u prvenstvu, pri vrhu ili sredini ljestvice.
Red passion
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 27 stu 2019, 12:38

FCB_general napisao:Koliko bi trebalo utakmica da zaključimo kako je HD Flick sposoban i vrijedan biti doslovno glavni trener Bayerna u budućnosti?

Pa 10-15 tekmi je više nego dovoljno. Ko u tom razdoblju ne vidi tendenciju i potencijal taj ne prati dobro.
Sada je tendencija da je Flick bomba.

Ali strpljenje strpljenje strpljenje ;)
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la ivan » 27 stu 2019, 13:02

Vjerujem da se do zime može dosta vidjeti. Imamo tu duel sa vodećim na tablici (BM) i jedan neugodan Tottenham s uvijek nezgodnim Mourinhom. Pogotovo me zanima tekma u LP, iako je rezultatski nebitna.
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 27 stu 2019, 13:19

Da bi se Flicka maknulo samo je pitanje da li postoji trener kojeg mi ocemo pod Muss kao sto smo 2012 htjeli Pepa bez obzira na Juppa.

Dalje od toga ja nebi iso niti se zamaro.

Ja osobno nevidim trenera pa cak ni Pepa, kojeg bi htio radije od Flicka.

Flick rules!
JA VOLL HERR FLICK!!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la The Scarface » 27 stu 2019, 13:35

Nemojte se prije vode izuvati, primjer Olea u Manchesteru nam govori da treba biti oprezan sa novim trenerima i prvim utakmicama.

Naravno nasa uprava nije luda pa da poput ManU-ove nakon par dobrih rezultata novom treneru daje ugovor na par godina.

Nasa je prednost sto Flick nije trenersko ime pa mozemo opusteno uci u cijelu pricu.
The Scarface
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la anton 1983 » 27 stu 2019, 13:44

The Scarface napisao:Nemojte se prije vode izuvati, primjer Olea u Manchesteru nam govori da treba biti oprezan sa novim trenerima i prvim utakmicama.

Naravno nasa uprava nije luda pa da poput ManU-ove nakon par dobrih rezultata novom treneru daje ugovor na par godina.

Nasa je prednost sto Flick nije trenersko ime pa mozemo opusteno uci u cijelu pricu.

Slažem se. Samo ja se oko tog pitanja nekako uopće nezamaram...
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la ivan » 27 stu 2019, 13:58

Scar za razliku od ManU mi imamo i igru i rezultate. Ma meni je srce na mjestu kad ja imam volje upalit reprizu ako ne uspijem pogledat tekmu. Pod Kovačem sam skoro počeo namjerno preskakat i kad sam mogao gledat...
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 27 stu 2019, 14:01

ivan napisao:Pod Kovačem sam skoro počeo namjerno preskakat i kad sam mogao gledat...

To je bilo ono "kaj baš moram gledat"? :lol:
anton 1983
Uli Hoeneß

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Arhiva