Bundesliga Saison 2019./2020.

Arhivirane teme...

Re: Bundesliga Saison 2019./2020.

PostPostao/la effe__sa » 21 lip 2020, 17:45

anton 1983 napisao:
Jebote koji bi to bio das dojče der fussball da HSV i Bumen halaju za ostanak u drugoj ligi! :lol2:

Bilo bi žestoko. A najluđe bi onda bilo da ga tada HSV ispuši u tom duelu i mogu se roknuti odmah. :D

Ali dovoljno bi ludo bilo da i HSV i Werder još naprave ta čuda i ipak dođu u poziciju da igraju to doigravanje. A zapravo je dosta toga na strani Heidenheima i Fortune.
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la doro » 22 lip 2020, 08:03

effe__sa napisao:HSV izgubi od Heidenheima danas i najvjerovatnije da su prokockali i doigravanje za Bundesligu. Nevjerovatno, ponavlja im se scenario iz prethodne godine.

Luzeri proslo kolo doma remi,danas bi i im remi odgovarao al izgubil tekmu u 95 min i vjerojatno nejdu u 1 ligu.
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la doro » 27 lip 2020, 15:47

Werder se spasio zasad
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la Red passion » 27 lip 2020, 15:51

Na Westfallenu BVB 0:4 Andrej Kramarić :mrgreen:
Red passion
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la ivan » 27 lip 2020, 16:27

Red passion napisao:Na Westfallenu BVB 0:4 Andrej Kramarić :mrgreen:

I onda kad netko optuži Bayern da se ne zalaže na tekmama nakon osvajanja prvenstva :sick:
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 27 lip 2020, 18:07

ivan napisao:

I onda kad netko optuži Bayern da se ne zalaže na tekmama nakon osvajanja prvenstva :sick:

Blamaza...drago mi je kaj Werder nije ispao direkt...beka im to bude ozbiljna opomena.
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la ivan » 27 lip 2020, 21:20

doro napisao:
ivan napisao:

Blamaza...drago mi je kaj Werder nije ispao direkt...beka im to bude ozbiljna opomena.

Ali ak se ne varam zadnja 2 direkt ispadaju, a oni su predzadnji. Dakle direkt lete
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 27 lip 2020, 21:30

Werder je 16 ide u doigravanje sa drugoligasom 3-cim valjda.
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la ivan » 28 lip 2020, 08:24

U pravu si. Neažuriranu tablicu sam gledao
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Lahm » 28 lip 2020, 10:46

Odlicna sezona za Union. :bravo: Bili su prvi favoriti za ispadanje u 2BL, a kada ono… ostanak :smajl007:

Jedina mala zamjerka je ta, sto je Hertha ispred, ali nema veze. Iduce sezone ce se to promijeniti. :music:

Danas se navija za Heidenheim 1846 i Sandhausen. :mudrac: :music:
„Bouna Sarr ist ein dynamischer Rechtsverteidiger, der sehr gut zu unserer Spielauffassung passt. Er wird uns auf einer wichtigen Position helfen. Sarr bringt mit seinen 28 Jahren Erfahrung und Stabilität ein, zudem glauben wir, dass er sich beim FC Bayern noch einmal weiterentwickeln wird.“ - Hasan Salihamidžić
Lahm
Jupp Heynckes

PostPostao/la melodyne » 28 lip 2020, 11:20

Ja navijam protiv njih jer bi bila prava festa kada bi se Werder i HSV sastali u barazu. :O:
melodyne
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la effe__sa » 28 lip 2020, 11:25

Malo pogled na sezonu....

Prva 3 očekivana, na početku smo mogli ili su generalno svi koji bi predviđali, prognozirali mogli prognozirati i drugačiji poredak prva 3, ali se očekivalo da će ove 3 ekipe i biti u top 3. Bayern opravdao ulogu favorita i opet osvojio titulu, a BVB i Leipzig su očekivano tu na pozicijama iza. Na kraju je prednost u korist Bayerna ispala nešto veća ,jer se BVB raspao nakon onog međusobnog duela, kada se prvenstvo i odlučilo. Svakako da se očekivalo da ova sezona bude bar jednako uzbudljiva kao prošla, u jednom momentu su 3 ekipe bile skroz u blizu i priželjkivali smo i Dreikampf za titulu, ali ipak u konačnici se Bayern izdvojio, prevashodno zaslužno sjajnom fudbalu koji provodi Hansi Flick.

Titula je za Bayern zaslužena, jer ovaj fudbal od dolaska Flicka je to skroz zaslužio. Iako ja nikada nisam umanjivao ni Kovačeve zasluge za prošlu sezonu. Ali ono Nikino (u konačnici se pokazalo) nije moglo potrajati na duže staze. Iskreno, možda tu neću dijeliti mišljenje s mnogo drugih, mislim da mi s Tuchelom u konačnici prošle sezone i ne bi osvojili Double, iz prostog razloga što bi isti ušao u veće konflikte s igračima i izmišljao bi toplu vodu i eksperimentisao, kako nerijetko u velikim utakmicama sa PSG-om radi. Kovač zato bar ko prijelazno rješenje nije bio loš, a Flick je pun pogodak. I nakon ove sezone ispostavlja se da su veliki uspjesi Elf-a i ona osvojena titula 2014. godine velika zasluga i Hansija, jer zapravo kako je Hansi otišao u Elf-u su malo kola i krenula niz brdo.

Četvrto mjesto je uzela Borussia Monchengladbach i svaka im čast. Pod Roseom su igrali dobar fudbal i oni su napravili podvig, jer njihove finansijske mogućnosti u odnosu na na preostale ekipe iz top 4 i u odnosu na Leverkusen su drastično manje. Četvrto mjesto Gladbacha je jedna pobjeda za fudbalske romantičare.
Leverkusen je podbacio. Tu se nema šta uljepšavati. Ekipa satkana od toliko reprezentativaca ili potencijalnih reprezentativaca te renomiranih igrača, sa dosta širine je morala biti ravnopravan konkurent u borbi za titulu , a da ne govorimo da je 100 % morala se plasirati u LP. Samo im ostaje nada da se operu ili pobjedom u kupu, a Traumszenario bi im bio da osvoje EL i ipak uhvate LP. S obzirom na njihov mentalitet ovo zadnje će i ostati samo Traum.

Plasman u top 6 Hoffenheima je iznenađenje i nekako njih prije da nisam htio vidjeti u Evropi nego što jesam. U konačnici nekako su se tamo progurali. Wolfsburg na kraju sedmi, a s tim skoro da na kraju i ne mogu biti skroz zadovoljni. Puno su stabilnija ekipa od Hoffenheima, u EL su solidno do prekida igrali i mislim da mogu i naredne sezone biti dobri. U odbrani su veliki dio sezone bili kompaktni, na kraju je to počelo pucati. S obzirom da su imali opterećenje i evropskog nastupa, izborena Evropa kroz ligu ponovo je uspjeh. Mislim da im je mjesto bar jednu poziciju više, ali ovo je solidno.

Jedno veliko razočarenje je Schalke, raspali su se u drugom dijelu sezone, a od svih ovih većih klubova u najgoroj su finansijskoj situaciji, izgleda da je kod njih rasulo veliko, veliki su problemi unutar kluba. Igrački bi se mogli još više osuti. U ekipi ima dobrih igrača, ima i škarta, ima i preplaćenih prosječnih igrača, ali za EL je trebalo biti dovoljno.

Werder imao tešku sezonu i sretno i spretno se spasio u play off za ostanak/ulazak u BL. Vidjet ćemo kako će tamo proći, mogao bi šlag na tortu biti veliko sezonsko finale u tom play off-u duel Werdera i HSV-a.
Za Fortunu, koja ipak ima određenu tradiciju i u 90-tim nije igrala beznačajnu ulogu u BL, ovo ispadanje je tragično - sportski tragično. Dobro su se borili, prošle sezone sigurno izborili opstanak, a u tom cijelom vrtlogu ove sezone izvukli deblji kraj.

Padeborn je ubjedljivo individualno bio najlošija ekipa. Ali su igrali stalno atraktivno i napadački i doprinijeli ne tako malom broju, jako uzbudljivih , atraktivnih utakmica. Nezaboravna je ta utakmica u Dortmundu i tih 3:3. Po kadru ipak zasluženo ispadaju.

Imalo bi se još svašta pisati, o novim trenerima, taktikama, manama i prednostima lige. Ali kad se opet natjeram i ovo se nekako natjerah, nakon duže vremena... :D
effe__sa
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

PostPostao/la Red passion » 28 lip 2020, 12:16

Dobar pregled prijatelju! :bravo: :zivio:

Sezonu je Bayern završio s 32 pogotka, a nakon 10 kola je imao 16 primljenih golova pod Kovačem.
S tim tempom da je ostao naš trener imali bismo 45-55 primljenih golova u sezoni, a s HD Flickom smo u 24 kola primili samo 16 pogodaka i tu uvijek nakon opuštanja se našlo barem 5-8 jeftinih. :D

I završili smo sezonu sa 100 postignutih pogodaka. Ja u svom životu nikad nisam doživio da je Bayern sezonu okončao sa troznamenkastim brojem golova. :smile10:

Naša najbolja sezona u povijesti je okončana s 29-4-1 omjerom i gol-razlikom 98:18.
Ova sezona je okončana s omjerom 26-4-4. Ispada da je Herr Flick bio naš trener cijele ove sezone, mi bi nadmašili Juppa Heynckesa iz 2012./2013. Izgubili smo u Hinrunde od Leverkusena i Gladbacha dvije zaredom pod Flickom, a debelo bolji smo bili. To bi onda bio 28-4-2 omjer.

Imamo najboljeg strijelca lige s 34 pogotka i najboljeg asistenta u povijesti Bundeslige s 21 asistencijom u jednoj sezoni.

S kakvim sezonskim kadrom, individualnom klasom i postavom smo to sve izveli ove sezone... sad tek se vidi koliko ova ekipa zapravo može s odličnim trenerom koji zna od svakog igrača najbolje izvući i to posložiti, a izgleda znat će i razviti mlade igrače.

Potvrdit sezonu treba za 6 dana u Berlinu.
Red passion
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 28 lip 2020, 13:20

Ja bi sam komentiro ovaj dio zbog kojeg mi se povraca, a to je Gladbach u LP. Na kraju ispada da je zbog love, jer titula je nedostizna, bolje ispast iz EL. Zbog te cinjenice mi se povraca! No medutim sad to i nemre bit istina jer je ipak bila Corona i Gladbach se u tome bolje snasao. Sad da mi je zao, nije jer effe je super opisao Gladbach i nabijem taj Kusen nakurac!
JA VOLL HERR FLICK!!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la Lahm » 28 lip 2020, 17:25

Hamburg :haha:

Neka neka, eto im njihove ribe i ponosa.

A bome i 2BL :haha:
„Bouna Sarr ist ein dynamischer Rechtsverteidiger, der sehr gut zu unserer Spielauffassung passt. Er wird uns auf einer wichtigen Position helfen. Sarr bringt mit seinen 28 Jahren Erfahrung und Stabilität ein, zudem glauben wir, dass er sich beim FC Bayern noch einmal weiterentwickeln wird.“ - Hasan Salihamidžić
Lahm
Jupp Heynckes

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Arhiva