Lige 5 - La Liga / Premier League / Serie A / Ligue 1

Ostale lige i kupovi diljem svijeta...

Re: Lige 5 - La Liga / Premier League / Serie A / Ligue 1

PostPostao/la ivan » 09 sij 2020, 12:12

Jebote nitko nije ni blizu "velikoj trojci"
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Red passion » 10 sij 2020, 15:58

Eto zašto je važno svako finale dobiti, a i pobjeđivati španjolske ekipe u polufinalima i to u gostima, na njihovim terenima. :mrgreen:
Red passion
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Red passion » 13 sij 2020, 16:59

Ko igračke zadnjih 15-20 godina se nogometaši ovo desetljeće kidaju.

Red passion
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 19 sij 2020, 08:25

Se sjećate onog lazara iz Herthe kojeg sam htio u BAyernu?

https://www.transfermarkt.de/lazaro-tro ... ews/352458

Evo lik propo u Interu išće se novi klub...
Malo smo si ga JAMES RODRUI- ŠPEKNULI HO HO!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la Red passion » 19 sij 2020, 12:36

Je li na kraju uopće dobar igrač ili samo nije uspio u Interu? :)
Red passion
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Red passion » 30 sij 2020, 10:28

Red passion
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la cruz » 30 sij 2020, 11:02

A čuj, takav se razvoj mogao očekivati. Bitna stvar koju je novinar rekao je "naivno je očekivati skori povratak ili skoru promjenu razvoja." To nas dovodi do izbora: Hoću to konzumirati idalje ili ne? Nitko nas ne tjera.

Ko imalo zna razmišljati dugoročno, taj će skužiti da će pervertiranje naići na točku preloma. Kada će to biti - nemam pojma. Hoće li do toga doći? Moguće.

Posebno kad vidim inflaciju plaća u prvoligaškom nogometu... Financijski će to biti najveći problem. ne odštete, ne previše tekmi, ne nešto šesto.

Ok, nogomet je biznis, a biznis traži uvijek nove izvore zarade da bi uspio imat procenat usprkos inflaciji. ALi kad navijači i pretplatnici prestanu davati novac i prestane njihov užareni interes - onda dolazi točka di se mora donit ljudska odluka, a ne samo financijska.

Fake ass rezolucije kao FFP su najveći dokaz da saveze ne interesira srž nego isključivo profit. Da je drugačije, FFP bi bio strah i trepet i bio bi češće u medijima. Ovako je smijurija, floskula.

Ja sam uvijek pro-kapitalizam, pro-razvoj i pro-inovativnost. Ali mora se naći neki balans jbg. Ne može se do vijeka rast bez da se ne naiđe na posljedice. Ako gazde imaju za životni smisao zaradu, ne mora to biti svima tako. Masa će kad tad dobiti averziju prema tome. A oni to baš i ne shvaćaju, očito.

Ali opet, romantika je davna prošlost, ko se s time nije pomirio taj će uvijek bit ljut na moderni nogomet i svijet.
Slažeš li se Generale?
cruz
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Red passion » 30 sij 2020, 14:19

Ja sam se da ti budem iskren dobrano ohladio jer hype i glupu kutiju/šminku/ukras papir ne želim registrirati kao vrijednost već želim vidjeti top kvalitetne proizvode i potvrdu kvaliteta u kontinuitetu godinama kao kad sam bio mlađi i kako je svijet 20. stoljeća to vrednovao i cijenio.

Riječ "konzumacija" nikad nisam nešto previše volio, posebice ne ovih zadnjih 10-11 godina jer sve vuče na lovu i materijalizam. Tjerat me nitko ne može, ja mijenjati ništa ne mogu osim odmaknuti se.

Sa svime se slažem :bravo: :bravo: :bravo: osim jednog... To prokapitalizam, sport i obični smrtnici nikako ne idu u istu rečenicu.
S time se nikako ne mogu složiti jer novac je nakon 25 godina upravo uništio nogomet ili barem glavnu i najvažniju bit nogometa; počeo mu je eksponencijalno oduzimati dušu prije 20-ak godina kad su EU i Bosman ga nepovratno promijenili.
Kapitalizam u zadnjih 20-25 godina živi isključivo od neprestanog rasta, "ljudsko lice" on nikad nije imao niti će ga imati. On gazi, troši i rječnikom Jamesa Bonda "kill first, ask questions later" funkcionira, a to vidiš i s 50 godina katastrofe s plastikom, naftom na koju su se sada okomili, a sad i mobitelima, računalima i rodnom/homoseksualnom ideologijom od 90-ih na ovamo što se rad i izvodi. Njega duša ne zanima već jedino iskorištavanje i samo (extra) profit i uvijek je apsolutna i anonimna manjina u pitanju. I opet dođe se do onoga jednom kad probiješ, nema nazad. Šteta je učinjena, kolektivna amnezija ne postoji. I da postoji, ona dokazano na genetskoj i staničnoj ne nestaje. :mrgreen:

Cijena merchandise u zadnjih 12 godina je dobrano skočila i postala bolesno skupa kad gledam recimo Bayernovu web trgovinu. Trenirke i jakne sve preko 100 €, a Anton i ja smo u jesen 2007. za 90 eura vrh vrhova uzeli onu Bayernovu bijelo-crnu, danas ništa ispod 110 eura pa do bolesnih 140 eura, eeeeeeeeeejj!!! Dresovi ista priča, pa sami Nijemci govore da je to bolesno skupo i to na njihov standard, a ne na moju istočnohrvatsku crkavicu. :hehe: :haha:

Romantika čak i nije mrtva jer se gomila ljudi u Europi odgajala, rasla i formirala na tim vrijednostima. Stvar je što je krdo na drogama konzumerizma i pomodarstvu preuzelo tron, utišalo i nadglasalo ove. Globalizacija odigrala najvažniju i najpokvareniju ulogu u toj pizdariji.
Ultrase i stare navijače se etiketiralo kao huligane iz 90-ih i 80-ih, neprijatelje, nepoželjne, smetnju, neisplative, sve se išlo pretvarati u skupo kazalište. Od nas 10-ak godina mlađi ljudi mi pričaju kako bi to sve htjeli živjeti i doživjeti na tjednoj bazi kao mi prije 15-20-25 godina, ali ne mogu u ovakvom stanju.

Kod mene je cijela stvar počela eksponencijalno pucati onog dana kad su nogometne lige otišle s javnih TV servisa prije 10-11 godina. Tu sam počeo gubiti onu sportsku bit i sve što ide uz to.

Danas se guraju prijenosi na 3 različita privatna operatera što sami Englezi i Nijemci kažu da je totalno poremećeno i apsurdno da ti plaćaš, sve kanale moraš dodatno plaćati.
Ta riječ "plaćanje" doslovno sve ubija i kolje u gledatelju, a to vodi na kraju do riječi NOVAC i BIZNIS. Ja nisam nikad u životu plaćao Telekomu, Optimi i VIP-u a sad i A1 neke pakete zadnjih 11 godina, a kamoli one dodatne perverzije da opet ne dobijem sve ono što želim za meni totalno preskupu uslugu. Sad se pokazuje da nisam imao što ni plaćati kad vidim dokle je to otišlo niti ću plaćati. 8-)

Nogomet je bio moderan, 'loš' i 'iskvaren' prije 12-15-17 godina, ali smo ga svi prihvatili i zavoljeli takvog s godinama poslije i imali na televizijama 'besplatno' za 40-80 kn mjesečno. Nakon Eura 2008. je puklo mnogima, a ovo nakon 2012. i 2014. je otišlo u totalni qrac. Nakon svakog SP-a i Eura su se mogle vidjeti te radikalne promjene u svemu, barem sam ih ja tako uvijek registrirao.

Otuđili su se oni svi od nas, pa tako smo i mi navijači i gledatelji isto počeli zadnjih 5-6 godina. Ljudi su prezasićeni jer ga ima puno, ali ove nove generacije nogometaša samo u centru svoje karijere imaju godišnje ugovore i odštete, a to starija garda kao mi, naši roditelji i djedovi pa čak i neki mlađi od nas jednostavno ne vide ništa za sebe, odbojno je jako i bezveze. Običan hype, prenapuhano, precijenjeno, preskupo.
Red passion
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Red passion » 03 vel 2020, 10:17

Loserfull je na putu da postane Winnerpool i ne staje i to s turbo sredinom terena kojoj bi pozavidio cijeli svijet kad dođeš do 2 finala LP i zamalo prošle sezone do povijesnog naslova prvaka. :mrgreen: Ne zna za ništa nego za pobjede u Premier Ligi i nema tome kraja.
Ove sezone se rodio i termin VARpool od strane Cityjevih i još nekih navijača. Nisu ni 5 sezona zaredom odigrali, čak ni polusezonu cijelu prije mjesec i pol dana, a već dobili status koji je Unitedu trebalo više od desetljeća da bi ga dobio. :)

Kao, nema više Howard Webba, Alexa Fergusona i Manchester Uniteda, pa se kao našla nova ekipa u ligi. Barem tako to kažu neki u Engleskoj. :lol: :haha:

21 bod prednosti što je najveća prednost u povijesti Premier Lige, a s druge strane neki ljudi imaju takve provale oko Cityja da to nisu istine. Po nekima je čudo ili jako neobično da je Guardiola još uvijek na klupi plavog Manchestera i da je sada blizu toga da dobije otkaz, doslovno nemam riječi... :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh:
Red passion
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 03 vel 2020, 13:48

Zasto?
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la Red passion » 03 vel 2020, 14:38

Što zašto?
Red passion
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Red passion » 06 vel 2020, 13:45

Sve se vraća na staro kod Engleza.

Red passion
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la doro » 06 vel 2020, 22:56

FCB_general napisao:Što zašto?

pepko?!
doro
Član fan cluba
Član fan cluba

PostPostao/la Red passion » 07 vel 2020, 16:18

doro napisao:
FCB_general napisao:Što zašto?

pepko?!

Zato što Manchester City boljeg trenera od njega nema i teško ga može naći i zato što u nogometu završiti na 2. mjestu u ligi nakon 2 uzastopna naslova prvaka, biti trenutno u igri za 3 kupa nije uopće neuspjeh.
Čak nije ni neuspjeh za klub s tradicijom kao City završiti sezonu bez trofeja nakon domaćeg Treblea, a nije bio ni za klub s tradicijom kao Manchester United prije 15 godina. O Loserfullu zadnjih 30 godina bolje ne govoriti.

U Engleskoj ne vrijede pravila i očekivanja kao u preostalih 12 nacionalnih liga Europe kao npr. u Italiji, Njemačkoj i Francuskoj koje su spram Engleske smiješne lige zadnjih 10 godina s de facto jednim jedinim klubom kao šampionom u cijelom desetljeću.

J. Guardiola je od Cityja napravio super uspješnu momčad, ali nije stvorio igraću simulaciju ili svijet iz mašte gdje sve osvaja non-stop i bez poraza i čim nije tako, svi njegovi fanovi i mrzitelji odmah ga smjenjuju usred sezone ili nakon završetka sezone. On je samo jedan vrhunski trener, jedan od 3 najbolja trenera na svijetu i ništa više, sve ostalo je patetika proizašla iz dugogodišnjih mitova i hypea, a on sam ih sve uredno ruši već 9 godina, posebice u Engleskoj koja je savršena nacionalna liga za njega. Klima je na Otoku šugava, ali liga kao liga je top. :bravo:
Red passion
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Lahm » 16 vel 2020, 17:43

Rolex od prekomjernog veselja sto se desilo Cityu na aparatima. :mrgreen:
Samo ce na kraju biti posran. ( kao i mnogo puta do sada ) :idk:
don
Jupp Heynckes
Lahm
Jupp Heynckes

PrethodniSljedeće