Lige 5 - La Liga / Premier League / Serie A / Ligue 1

Ostale lige i kupovi diljem svijeta...

Re: Lige 5 - La Liga / Premier League / Serie A / Ligue 1

PostPostao/la Red passion » 15 ruj 2020, 17:51

Vrijeme uvijek sve kaže i pokaže. :)
Red passion
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la melodyne » 23 ruj 2020, 19:22

Kako je krenuo ovaj lik igrace do 60e godine. :D :legendo:

https://en.wikipedia.org/wiki/Kazuyoshi_Miura
melodyne
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la anton 1983 » 23 ruj 2020, 20:40

Fascinantno jwvda jedan Wolwerhampton more kupiti jednog Semeda sto znaci da bi mogli i Pavarda kad bi trebalo.

Jebote jedan Wolverhampton!
JA VOLL HERR FLICK!!!! :twisted:
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la Lahm » 23 ruj 2020, 20:58

Nemoj me drzati za rijec, ali mislim da su oni dobro podmazani u financijskom smislu. Ako se ne varam, imaju sugar cacu.
don
Jupp Heynckes
Lahm
Jupp Heynckes

PostPostao/la Red passion » 23 ruj 2020, 21:28

Kinezi su vlasnici Lutalica. Klub je mali Portugal i sada su Jotu prodali u Liverpool, a sad eto opet Semeda kao novog Portugalca da to popuni.

Tko je pratio Valenciju prije 5 godina, Nuno Espiritu Santo je trener Wolverhamptona, isto Portugalac. Meni jedan dosta dobar trener koji se pokazuje u takvom klubu. Prošla sezona polufinale Europa Lige.

Zato Dest nema smisla, isto ko Wenger svojevremeno samo Francuze u Arsenalu.

TV prava su svoje učinila svidjelo se to nekome ili ne. Strano vlasništvo je extra push. To Njemačka nema.
Red passion
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Miki » 27 ruj 2020, 19:18

Siti - Lester 2:5!!! :o :o :o

Šta je ovo, ljudi moji?

U sljedećem kolu idu na noge Lidsu, a to je sve samo ne lako gostovanje.
Gvardiola i Enrike treba da podignu spomenik Leu Mesiju što je od njih napravio trenere. :bravo:
Miki
Don Quijote

PostPostao/la anton 1983 » 27 ruj 2020, 19:33

Jako cudnibtransferi, brdo cudnih rezultata, Corona? :?

Fascinantno je i Paradoxalno, kolko je novaca Pep u obranu zatuko, a kakvim ga se trenerom smatra. Covjek bi mislio da se miljarde u napad trose, a ono samo štoperi i bekovi po 50 plus milja eura...
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la ivan » 28 ruj 2020, 09:24

Gledao sam tu utakmicu... 3 penala za Leicester. Ne znam dal sam ikad gledao utakmicu gdje je jedna ekipa imala 3 penala :lol:
ivan
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Red passion » 28 ruj 2020, 09:46

anton 1983 napisao:Jako cudnibtransferi, brdo cudnih rezultata, Corona? :?

Fascinantno je i Paradoxalno, kolko je novaca Pep u obranu zatuko, a kakvim ga se trenerom smatra. Covjek bi mislio da se miljarde u napad trose, a ono samo štoperi i bekovi po 50 plus milja eura...

Sve je moguće. Odnosi snaga se učestalo mijenjaju u Engleskoj. Možda je došlo vrijeme da on prestane tražiti obranu i prilagođavati je stilu igre pa stil igre prilagoditi braničima da oni izgledaju vrhunski.

Ono što je najljepše kod Leicester Cityja je da svake sezone unazad 3-4 godine gube Engleze na uštrb velike 6, prodaju ih za sume od 45-90 milijuna eura i opet nađu nove Engleze koji uskoče na pozicije i oni bolje izgledaju nego ranije. smile12

Guardiola je po nekim računicama 480 milijuna eura potrošio na zadnju liniju Manchester Cityja!!!! Znači samo obrana, ništa vezni ili napadači.
Od 19. stoljeća do danas u nogometu je samo 43 kluba potrošilo u klupskoj povijesti 480 milijuna € na pojačanja.

Only 43 clubs have spent more than 480,000,000 in their entire HISTORY. From ~1870-2021, just 43 clubs have spent more than that sum, ever.

If you ranked clubs by all-time transfer spending, it would go:

40. Fulham, 542.2m
41. Genoa, 542m
42. Sampdoria, 496m
43. Middlesbrough, 480.1m
44. Manchester City Defenders from 2017-2021, 480m
45. Ajax, 473m
46. Fenerbahce, 450m
47. Schalke, 441m
48. Rennes, 406m
49. West Brom, 402m
50. Betis, 399m
Red passion
Globalni moderator
Globalni moderator

PostPostao/la Miki » 28 ruj 2020, 18:39

Izgleda da je i Pepova karijera u padu. Nakon Barselone 2011., on nema nijedno finale evropskih takmičenja.
U PL je potrošio ubjedljivo najviše novca, čovjek se igra Football manager-a sa transferima, ali je rezultat i dalje daleko od onoga što bi se očekivalo sa takvim ulaganjima.

Mogu pojedinci njega veličati, pisati hvalospjeve, ali Pep je danas prilično daleko od najboljeg trenera. :a045:
Gvardiola i Enrike treba da podignu spomenik Leu Mesiju što je od njih napravio trenere. :bravo:
Miki
Don Quijote

PostPostao/la anton 1983 » 28 ruj 2020, 19:09

Sve Miki moze biti istina izuzev ovog dalekog...

I sir alex Ferguson je samo 2 puta u 600 godina bez obzira na milijarde bio u finalu LPa ili 3? :?

Ono što moras prihvatit je da je Pep jedini trener u povijesti nogometa cija se nogometna kvaliteta u laičkim krugovima mjeri po osvajanju LPa.

Ipak mu je ovo 5 sezona i svih 5 mu je nametnut taj cilj.

Recimo da tvoj Klopp u ovoj sezoni bude cetvrti to bi bilo "uredu"...
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la Miki » 28 ruj 2020, 20:37

anton 1983 napisao:Sve Miki moze biti istina izuzev ovog dalekog...

I sir alex Ferguson je samo 2 puta u 600 godina bez obzira na milijarde bio u finalu LPa ili 3? :?

Ono što moras prihvatit je da je Pep jedini trener u povijesti nogometa cija se nogometna kvaliteta u laičkim krugovima mjeri po osvajanju LPa.

Ipak mu je ovo 5 sezona i svih 5 mu je nametnut taj cilj.

Recimo da tvoj Klopp u ovoj sezoni bude cetvrti to bi bilo "uredu"...

Antone, SAF nije ni izbliza trošio koliko PG. Demantuj me ciframa ako se ne slažeš. Skoro da nema prelaznog roka da nije spiskao preko 150-200 miliona evra.

Samo na odbranu Sitija je dao skoro 500 miliona evra! Ne znam da li je Bajern u posljednjih 10 godina dao toliko para na sve transfere. Možda Bajern nije najbolji reper za poređenje, ali mi pada kao primjer.

Što se Klopa tiče, iako i on dosta ulaže, ulaže daleko manje nego Gvardiola. Naravno da se onda od Gvardiole očekuje više. Klop je od solidnog Liverpula napravio timčinu. Siti je i prije Gvardiole osvajao titule, Liverpul Bogme baš i nije. Zna se da Gvardiola nije doveden toliko zbog PL koliko zbog LŠ. Isto kao što je bio slučaj u Bajernu. Van Barselone on nije imao zapažen rezultat na evro sceni. Naredne godine će biti punih 10 godina. Malo li je?
Miki
Don Quijote

PostPostao/la anton 1983 » 28 ruj 2020, 20:47

Miki zasto je tebi trosenje bitno, aj mi to pojasni? Aj da on trosi pa nepovecava vrijednost ekipe. Al on trosi povecava. Trosenje je nebitna stvar, totalno.

A i vidim da ti pojma nemas kako je SAF trosio miljine miljarde. Od Dwighta Yorkea, Ria Ferdinanda ciji rekord kao najskuplji branic MUPLA i opcenito u svijetu nogometa dugo godina nije skinut, pa sve do Verona. O Andersonu i Stampu necu ni pricat... Kaj je lik one jedne sezone uzo, Hargreavesa, Andersona, Nanija i jos mi jedan od 25 fali!

Nebudi u zabludi.

Da Pep kupuje najbolje igrace svijeta s tim miljardama ne bi rijec reko, a on samo preplacuje igrace iz malih klubova i dize ih na sljedeci nivo, ko sad ovo govno iz Benfice.

I znas sto je licemjerno od tebe? Sto ti zudis za tim da to Hasan radi i zamjeras mu sto to neradi.

Znaci ti navijas da smo mi sad dali 30 za Desta i 20 za Perisica te dali Alabi 440 eira tjedno plaču, a kad Pep to radi onda nije ok...

Evo ovak se ti razgovarasb Messi nije najvevi igrac svih vremena jer nije osvojio SP.
anton 1983
Uli Hoeneß

PostPostao/la Miki » 28 ruj 2020, 21:06

anton 1983 napisao:Miki zasto je tebi trosenje bitno, aj mi to pojasni? Aj da on trosi pa nepovecava vrijednost ekipe. Al on trosi povecava. Trosenje je nebitna stvar, totalno.

A i vidim da ti pojma nemas kako je SAF trosio miljine miljarde. Od Dwighta Yorkea, Ria Ferdinanda ciji rekord kao najskuplji branic MUPLA i opcenito u svijetu nogometa dugo godina nije skinut, pa sve do Verona. O Andersonu i Stampu necu ni pricat... Kaj je lik one jedne sezone uzo, Hargreavesa, Andersona, Nanija i jos mi jedan od 25 fali!

Nebudi u zabludi.

Da Pep kupuje najbolje igrace svijeta s tim miljardama ne bi rijec reko, a on samo preplacuje igrace iz malih klubova i dize ih na sljedeci nivo, ko sad ovo govno iz Benfice.

I znas sto je licemjerno od tebe? Sto ti zudis za tim da to Hasan radi i zamjeras mu sto to neradi.

Znaci ti navijas da smo mi sad dali 30 za Desta i 20 za Perisica te dali Alabi 440 eira tjedno plaču, a kad Pep to radi onda nije ok...

Evo ovak se ti razgovarasb Messi nije najvevi igrac svih vremena jer nije osvojio SP.

Koliko god da je potrošio, nije ni blizu potrošio kao Gvardiola. Da, cijene su skočile u međuvremenu, ali opet Gvardiola je sebe zacementirao na prvom mjestu po potrošenim parama nakon ovih nekoliko godina u Sitiju.

Hajde mi reci zašto Siti, umjesto što preplaćuje igrače, nije u stanju da razvije igrača iz svoje škole i ubaci ga u prvi tim? Da li Gvardiola zna da radi sa klincima ili ipak samo zna da dovede nekog ko se smatra velikim talentom ili već formiranim igračem za velike pare? Normalno je da će manji klubovi da ih pelješe kad vide da Pep ima džak bez dna. Izgleda da je za svakog malo iznad prosječnog igrača spreman da plati 50+ miliona evra, pa kud puklo da puklo, a mnogi od njih se i nisu baš pokazali. Da li je to tebi normalno?

Naravno da ne prozivam Hasana da masno plati nekoga već da konačno počne da radi svoj posao u koji se, izgleda, baš i ne miješa. Dakle, da kupi rezervnog desnog beka pošto mu je prije 6 mjeseci jasno rečeno da nam to treba. Zar misliš da to nije dovoljan period da se nađe rješenje ili treba ponovo napismeno da se napiše?! Zar ne misliš da baš sa tolikim oklijevanjem dolazimo u situaciju da ćemo nekoga vrlo moguće morati da pretplatimo jer je prelazni rok blizu kraja, a svi znaju da tražimo desnog beka? ;)

Ne slažem se da Alabi treba dati 440 000 evra nedeljno. Ako neće da pristane na ponuđene uslove, neka ide naredne godine ili da ga prodamo već sada. U svakom slučaju 50 miliona Dest + Perišić = baš ovaj igrač koga pominješ iz Benfike. Uviđaš li razliku?

Porediš Gvardiolu kao trenera i Mesija kao igrača, tačnije porediš neuporedivo.
Miki
Don Quijote

PostPostao/la anton 1983 » 28 ruj 2020, 21:16

Ja moram s tobom sjest u cetri oka i nabit ti s čekićem oamet u glavu da se naučiš razmišljat, nema druge.

Daj shvati da je u tebi problem i da jevtebi Pep bio smece i dok je i Barceloni bio. Pa jebemu mu bar ti volis srat da se nesto pamtu, a Pep ce bit pamcen kao jedan od najboljih trenera svih vremena...

Al neda mi se jer ak ti nemres shvatit da je i 4 godine puno da nabaviš dednog beka ako ti ljudi nabijaju cijene.

Moras si moc zamislit da su nama klubovi do sada nabijali cijene pa da zato nismo kupovali, a ne da ce nam sad nabijat cijene jer nismo kupil. Nabit ce ih, mamu im jebem kak god da ga okrenes, a sad postoji i sansa za pojeftinjenje.
anton 1983
Uli Hoeneß

PrethodniSljedeće

Vrati se na: Ostala nogometna natjecanja